"Heroj: Eduardo Vargas"

Glupost Zambrana i majstorstvo Vargasa: Čile u Finalu Kopa Amerika! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 30.06.15. | 08:51

Omaleni napadač sa dva pogotka overio trijumf domaćina. Borbeni Peruanci 70 minuta igrali sa igračem manje

Heroj: Eduardo Vargas

Čile slavi Eduarda Vargasa! Omaleni napadač je sa dva pogotka protiv Perua u trijumfu 2:1 doneo naciji ogromnu radost i plasman u finale Kopa Amerika.

Posao selekciji Horhea Sampaolija olakšao je defanzivac rivala Karlos Zambrano, koji je u 21. minutu isključen zbog preoštrog starta nad Arangizom. Glup i nepromišljen potez iskusnog štopera bacio je mrlju na sjajno izdanje Inki na celom šampionatu, jer je utisak da su mogli i više, da nisu ostali brojčano oslabljeni već u uvodnoj četvrtini utakmice.
Teško je toliko dugo igrati bez jednog fudbalera. To nam je totalno uništilo koncepciju. Morao sam da istumbam odbranu jer sam izgubio značajnog čoveka za samo nekoliko sekundi. Sanjao sam plasman u finale, ali šta da se radi. Moramo da se potrudimo da nam se sličan poraz nikada ne ponovi”, poručio je selektor Perua Rikardo Gareka.

Isključeni Zambrano

Inače do tog trenutka njegov tim je bio bolji, a dobre prilike propustili su Gerero i Farfan. Viđeno je dosta tenzije u prvom poluvremenu, a Čile je došao u vođstvo u 41. minutu. Aleksis Sančez je centrirao, Arangiz zakačio loptu i pogodio stativu, a Vargas iz blizine malo smešnom reakcijom ipak doneo prednost domaćinu.

Peru je u nastavku probao da se vrati i uspeo je na isteku časa igre zahvaljujući Gariju Medelu, koji je pogodio sopstvenu mrežu za 1:1. Nespretan potez štopera Intera zaledio je domaće navijače, ali je mirnoću vratio heroj Eduardo Vargas fantastičnom bombom u 64. minutu. Prosto je pocepao mrežu i projektilom zakazao navijačima viđenje u velikom finalu koje je na programu u subotu uveče.
Sve što sam šutnuo na ovom meču, ušlo je. Povratio sam samopouzdanje i srećan sam, jer smo na dobrom smo putu da ispunimo san naših navijača”, poručio je nakon meča Eduardo Vargas, fudbaler Napolija, koji je proteklu sezonu proveo na pozajmici u Kvins Park Rendžersu.

(FOTO: Action images)