Hajduk ne posustaje, preživeo kardinalnu grešku Kalinića: Ovacije za Gatuza na Poljudu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.10.24. | 19:06

Neshvatljiv propust golmana nije poremetio Bile...

Leto je u Splitu bilo turbulentno, ali u najvećem dalmatinskom gradu odavno ne pamte bolju jesen. Nije nalik prethodnima, Hajduk gazi u HNL-u, ne posustaje!

Nebrojano puta Bili su već početkom jeseni bili u velikom zaostatku. Ali, ove sezone je sve drugačije. Ni posle 11 odigranih utakmica u šampionatu ne znaju za poraz, svezali su tri pobede, poslednju u nizu ostvarili su nad Lokomotivom – 2:1 (1:1). Ni neshvatljiv propust Lovre Kalinića nije poremetio Splićane.

Kardinalnu grešku napravio je golman Hajduka u prvom poluvremenu. Zablokirao je, nije ispucao loptu. Previše je čekao, pritisnuo ga je Duje Čop i Lovre Kalinić ga je napucao. Otkotrljala se lopta u mrežu, uhvatili su se na Poljudu bezmalo svi za glavu. Poništen je pogodak Marka Livaje na ubacivanje Ivana Rakitića, sve je mirisalo na nove Tantalove muke splitskog kluba sa timom iz Kranjčevićeve.

I bilo je muka, bilo je povuci-potegni. Hajduk nije bio dominantan, pretilo mu je ponavljanje scenarija sa početka sezone, kada je sa Zagrepčanima podelio bodove na strani. Ipak, povukao je dva dobra taktička poteza Đenaro Gatuzo u drugom poluvremenu. Prvo je ubacio Nika Kristijana Sigura (izveo iz igre Bambu), da bi kasnije šansu kraj leve aut-linije pružio Dariju Melnjaku umesto Ismaela Dijaloa. Rokade su mu bile pun pogodak.

Dario Meljnak je sredinom drugog poluvremena sa levog boka ušao u sredinu, uvukao loptu u kazneni prostor i pronašao na drugoj stativi kanadskog reprezentativca. Nije iz prve šutirao Niko Sigur, prebacio je težište, namestio se na levicu i pronašao pukotinu.

Dobio je Đenaro Gatuzo ovacije, nagradila ga je publika na Poljudu. A, italijanski stručnjak u tom času pokazivao je na igrače.