©Screen shot

Heroj u Budimpešti, tragičar u Banjaluci: Manojlovićev kiks ostavio Borac bez Lige Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 30.08.24. | 00:05

Banjalučani vodili od 104. minuta golom Majersa, ali je sedam minuta kasnije nekadašnji golman Crvene zvezde nesmotrenom reakcijom skrivio penal zahvaljujući kojem je Ferencvaroš došao do penala, a potom i pobede na lutriji

Banjaluka je živela fudbalski san iz kog nikada nije želela da se probudi, Borac je nadomak herojskog plasmana u Ligu Evrope, ali nažalost nije uspeo da eliminiše Ferencvaroš. Mađarski klub se uz mnogo sreće, nakon izvođenja jedanaesteraca, plasirao u drugo po kvalitetu evropsko takmičenje na Starom konktinentu - 1:1 (1:0, 0:0), penalima 2:3.

Tragično veče imao je nekadašnji golman Crvene zvezde Filip Manojlović, koji je blistao pre sedam dana u Budimpešti, ali je večeras napravio kiks koji je psihološki slomio njegovu ekipu. Borac je vodio od 104. minuta golom Majersa posle kornera, dok je sadam minuta kasnije golman domaćeg tima nejasnim startom srušio Kadija Borhesa u svom kaznenom prostoru i omogućio Brnabasu Vargi da donese jedanaesterce svom timu.

Manojlović je na penal ruletu odbranio udarac Filipea Romensa, ali su na njegovu žalost sa druge strane bili neprecizni Erera, Čavić i Grahovac.

Mladen Žižović je još jednom taktički besprekorno postavio svoju ekipu na terenu, pa Ferencvaroš nije imao mnogo prostora da razvije opasne kontranapade. Tako je za 90 minuta igre viđena jedna polušansa Aleksandra Pešića i opasan pokušaj glavom Kristofa Zakarjasena u trećem minutu nadoknade, ali je lopta prohujala pored leve stative.

Borac je imao sreće kod postignutog gola, s obzirom na to da je lopta u glavu pogodila loše postavljenog Sisea i omogućila domaćima da je nekako pošalju iza leđa Dense Dibuša. Ipak, sreća im je vrlo brzo okrenula leđa, potom i u penal seriji.

PAOK je potvrdio plasman u Ligu Evrope još jednom pobedom. Ovoga puta u Irskoj nad Šamrokom (2:0, ukupno 6:0), a Andrija Živković je bio asistent kod prvog gola svoje ekipe, koji je postigao Magomed Ozojev u 64. minutu. Tačku je stavio Kiril Despodov u 75. minutu, posle dodavanja Tajsona.

Braga se spasla kapitulacije u Beču i nekako sačuvala prednost iz prvog meča (2:1). Imao je domaćin dva gola prednosti do 68. minuta, ali su onda gosti dodali gas, izjednačili golom Uzanija iz penala u 68. minutu, dok je samo dva minuta kasnije Rikardo Orta postavio konačnih 2:2. FCSB je golom Olarua u trećem minutu nadoknade eliminisao LASK (1:0), nakon 1:1 u Austriji.