Ćiro Imobile (© AFP)

Imobile se razigrao, Bešiktaš niže pobede

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.09.24. | 22:47

Italijan u odličnoj formi

Goreo je crno-beli Istanbul kada je Bešiktaš ozvaničio dolazak rimske ikone! Ćiro Imobile je već počeo da donosi konretnu razliku na terenu jer su golovi krenuli da se nižu, a samim tim i pobede Bešiktaša. Večeras je Imobile upisao već svoj peti gol u dresu Bešiktaša, doduše sada iz penala, ali i to je bilo dovoljno za pobedu protiv Sivaspora - 2:0 (1:0).

Kada je penal bio dosuđen u 26. minutu nije se ni postavljalo pitanje ko bi u Bešiktašu mogao da ga izvede. Imobile već ima sav kredit, uzeo je loptu i rutinski matirao golmana za 1:0. Odigrao je rutinsku utakmicu sve do 73. minuta kada se preselio na klupu

Stajalo je na semofru 1:0, a onda je Fernades postavio konačnih 2:0 u 89.

Ipak, publika je pre svega bila oduševljenja Imobilom čiji dolazak u Istanbul nije bio baš najjednostavniji. Prvo je Bešikta mora da dogovori smanjenje obeštećenja. Kada su to uspeli, onda su morali da izdvoje 6.000.000 evra godišnje. Kada su svi finansijski uslovi ispunjeni, Imobile je napustio Lacio gde je postao najefikasniji igrač kluba svih vremena sa 207 golova, tri puta je u dresu rimskog kluba uzimao titulu najboljeg strelca Serije A, a deli i rekord po broju golova u jednom prvenstvu sa Iguainom (36).

Upisao je svoje ime i na listi nosilaca evropske Zlatne kopačke.

Sada će pokušati da ispiše nove stranice istorije u Bešiktašu.