©Star Sport

IMT se baš uželeo pobeda, Tekstilac nije izdržao udare s krila

Vreme čitanja: 3min | pet. 25.10.24. | 18:30

Ubedljivo slavlje ekipe Milana Stojanovskog - 3:0

Udari sa krila bili su kobni po Tekstilac u Loznici, a plodonosni za IMT, pošto su Traktoristi prekinuli nis od šest vezanih poraza i upisali najubedljiviji trijumf u Mozzart Bet Superligi ove sezone - 3:0 (1:0).

Najaveće zasluge za slom ekipe Branka Mirjačića u premijernoj utakmici 13. kola domaćeg šampiona pripadaju Alenu Stevanoviću, Vladimiru Lučiću i Irfanu Zulfiću. Krilni fudbaleri IMT-a su naizmenično vršili pritisak na poslednju liniju Tekstilca i učinili je nemoćnom kada je u pitanju odbrana gola Bojana Braća, a veoma važnu ulogu imao je i odlični centralni vezista Traktorista, koji je pravovremeno upošljavao svoje saigrače iz navale i meč okončao sa dve asistencije.

Sastav Milana Stojanovskog je imao meč pod kontrolom tokom svih 90 minuta, a posebno nakon vodećeg pogotka Stevanovića u 32. minutu. Tekstilac je bio potpuno bezopasan, uputio je svega dva udarca ka golu domaćina tokom 90 minuta igre, što je u nekoliko navrata pokušavao da promeni agilni Nikola Skrobonja, ali ni to nije dalo rezultata. Nakon drugog gola IMT-a, kada je Mirjačićev tim agilnije krenuo napred, usledila je kazna iz kontranapada, koji je krunisao Nikola Glišić na pravovremeno dodavanje Maksima do Kuta, za konačnih 3:0 u 87. minutu. Prvenac u ovoj sezoni postigao je mladi Miloš Jović, koji je dobro reagovao u 61. minutu, nakon dodavanja Zulfića.

Izabranici Milana Stojanovskog su se ovim bodovima izjednačili sa večerašnjim protivnikom na deobi 13. mesta, ali deluje da poseduju kvalitet za bolji plasman, što bi mogli i da dokažu u narednom periodu. Stučni štab Traktorista mora da raduje partija Vladimira Lučića, koji je sve bliže ozbilnom ritmu nakon teške povrede i mukotrpnog oporavka kroz koji je prošao u prvom delu ove godine. Krilni napadač na pozajmici iz Crvene zvezde je napravio dosta problema desnom defanzivnom boku Tekstilca, navlačio pod dvojicu čuvara na sebe i omogućio saigračima sa suprotne strane da naprave višak. Nedostajao je samo gol ili asistencija, pa da Lučić kruniše vrlo dobru partiju na Lagatoru.

Iskusni Alen Stevanović je pokazao da još uvek može da pravi razliku na superligaškom nivou. Ono što je Lučić radio na levom, on je činio na desnom boku. Kod gola u 31. minutu je umakao loše postavljenom Kodžiću, a onda pogidio suprotni ugao gola Bojana Braća. Stevanović je dao značajan doprinos i drugom golu svog tima, pošto je iz prve odigrao za Zulfića, koji je na isti načn spojio mladog Jovića sa golom, gde je Brać ponovo bio nemoćan.

Stojanovski je pravovremenim izmenama usepo da zadrži svežinu u svojim redovima u samoj završnici meča. Strpljivi su bili igrači IMT-a, čekali su priliku da i definitivno razreše pitanje pobednika, što je na rutinski način učinio Glišić posle dodavanja Do Kouta.

IMT - TEKSTILAC 3:0 (1:0)