Jamajka nadomak kiksa, pa pobegla od iksa: Ringišpil pre pobedonosnog gola (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.07.21. | 03:01

Gvadalupe namučio znatno kvalitetniju selekciju

Jamajka svakako nije fudbalska sila, ali u uslovima Gold kupa, ipak važi za pojavu. Naročito za ekipe pout Gvadalupea kojem je nakon što su postali poznati sastavi grupa odmah bilo jasno da nema šta da traži u konkurenciji Kostarike i Rege Bojsa. Ali nije francuska regija u Karibima na teren izašla sa belom zastavom, već sa namerom da namuči rivala, u čemu je i uspela, te na kraju časno izgubila - 1:2.

Iznenadio je nominalni domaćin rivala već u četvrtom minutu i povukao kontru koja se završila autogolom Bela. Deset minuta kasnije Burk je savršeno naciljao i šutirao sa kapice šesnaesterca i nakon što je poravnao rezultat delovalo je da bi već do poluvremena Jamajka mogla da trasira meč u željenom pravcu.

Dominirali su Rege Bojsi u posedu, konkretnosti, prilikama, ali da bi konačno slomili otpor tvrdoglavog Gvadalupea, bilo je potrebno malo magije. A čarobni štapić izvadio je Džunior Flemings i posle dodavanja Leona Bejlija, izveo dribling kojim je momentalno bacio dvojicu čuvara na zemlju, a trećeg ostavio da pravi krugove u mestu. Vanserijski dribling je krunisao slanjem lopte u mrežu, izvesno i Jamajke u četvrtfinale.

Pobeda nad Surinamom, pa i večerašnja protiv Gvadalupea omogućile su ekipi Teodora Vitmora maksimalnih šest bodova pred okršaj sa Kostarikom za prvo mesto u grupi. Kostarila upravo igra protiv Surinama, mada retko ko sumnja da će propustiti šansu da ostvari novu pobedu.