Printscreen
Printscreen

Jermensko čudo kao nekad Zvezda: Od prvog kola kvalifikacija do grupne faze golom u 88. minutu!

Vreme čitanja: 2min | čet. 29.08.24. | 21:51

Noa sačuvala tri gola prednost iz prvog meča protiv Ružomberoka i plasirala se u grupnu fazu Lige konferencije

Ostaće tim Crvene zvezde iz 2018. godine upamćen kao prvi što je od prvog kola kvalifikacija stigla do grupne faze Lige šampiona, a isti podvig, samo u Ligi konferencije napravila je Noa ovog leta.

Jermenski tim, za koji nastupaju i dvojica srpskih fudbalera Ognjen Čančarević i Aleksandar Miljković, napravio je pravo malo čudo izašavši kao pobednik iz četiri dvomeča kvalifikacija za treće po kvalitetu evropsko takmičenje. Pala je na startu Škendija, odmah za njom i Slijema, režirala je potom Noa senzaciju eliminisavši favorizovani AEK da bi u poslednjem kolu izbacila i Ružomberok. Malo je falilo da tim iz Jerevana prokocka prednost od tri gola iz prvog meča, uspeo je slovački tim za nešto više od sat vremena istopi zaostatak, ali je dva minuta pre kraja meča rezervista Mateuš Asijas pogodio za istorijski uspeh kluba osnovanog pre samo sedam godina – 3:1 (2:0), ukupnim rezultatom 3:4.

Strašan posao napravio je Rui Mota u Jerevanu. Stigao je portugalski stručnjak u Nou letos iz Dila Gori i krenuo praktično od nule budući da je zamenio praktično čitav tim – doveo 16 novih igrača dok je klub u međuvremenu napustilo 18 fudbalera – ali je uspeo da za manje od dva meseca posloži deliće kompleksnog mozaika i režira rezultat za pamćenje.

Međutim, start utakmice u Slovačkoj nije nagoveštavao da će biti tako. Ružomberok je u 10. minutu poveo, pred sam odlazak na odmor došao i do drugog gola da bi u 71. minutu iz penala anulirao prednost gostiju iz prvog meča. Noa je baš tada ostala sa igračem manje te se očekivalo da izabranici Ondreja Smetane do kraja režiraju preokret, kad ono… Asijas je desetak minuta po ulasku sa klupe pogodio na asistenciju Pinsona za šok domaćih navijača i totalnu euforiju u Jermeniji.