Igrači Valjadolida (AFP)

Jubilej za Valjadolid u Vitoriji - penalima do 500. pobede u Primeri

Vreme čitanja: 2min | pet. 18.10.24. | 23:21

Alaves posle vrlo pristojnog starta sezone, vezao i četvrti poraz

Na papiru neatraktivno otvaranje 10. kola Primere duelom Alaves - Valjadolid, a u praksi pet pogodaka i slavlje tima iz zone ispadanja. Od dva tima koja već nedeljama stoje na mrtvoj tački, pomerio se onaj slabije rangirani na tabeli. Valjadolid je u Vitoriji slavio sa 3:2, prekinuo seriju od tri poraza i proslavio jubilej - 500. pobedu u elitnom rangu španskog fudbala.

Iako je Toni Martines već posle šest minuta igre doveo domaćina na Mendisorosi u vođstvo, Albivioletosi su se se vratili zahvaljujući penalima iz 17. i 72. minuta. Prvi je u gol i ovosezonski prvenac pretvorio Mammadu Sila, a naredni je unovčio Selim Amala. Poslednji put Valjadolid je imao priliku da šutira dva penala na gostovanju u Primeri još davne sezone 1998/99.

Ne samo da je zatvorio seriju poraza, već je prekinuo i najgori niz otkako je Urugvajac Paulo Pecolano prihvatio kormilo kluba aprila poršle godine. Do večeras, Valjadolid na osam uzastopnih mečeva nije upisao trijumf.

Nakon što je Anuar u 76. minutu iskoristio dodavanje Sile i povisio na 3:1, bilo je jasno da će Alaves doživeti i četvrti poraz u nizu. A sezona je, iz vizure baskijskog kluba tako dobro počela. Osvojio je 10 od mogućih 18 bodova u prvih šest rundi.

Uspeli su domaćini malo da zakuvaju stvari na terenu u dubokoj sudijskog nadoknadi, u sedmom minutu, Garsija je smanjio na 3:2 i Alaves je krenuo u potragu za izjednačenje. Ipak, nije se završilo još jednim pogotkom tima sa Mendisorose, već sa dva brza žuta kartona strelca drugog gola.