Fudbaleri Atletiko Mineira (©Reuters)

Kad bez postignutog gola u finalu osvojiš trofej (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.05.21. | 00:31

Brazil, šampionat Mineiro: Atletiko nije zatresao mrežu, ali je seo na tron, napadač Amerike Rodolfo tragičar

Vratio se nedavno Hulk u domovinu i posle svega par meseci osvojio trofej. Atletiko Mineiro se domogao 46. titule u šampionatu Mineiro, iako nije postigao gol u dve finalne utakmice sa gradskim rivalom Amerikom (0:0). Oba duela timova iz Belo Orizontea okončana su bez pogodaka, ali je Atletiko došao do titule zahvaljujući boljem plasmanu na tabeli u ligaškoj fazi. Pevci su bili prvi, Amerika druga i to je na kraju presudilo. Sve je moglo da bude drugačije da je centarfor Zečeva Rodolfo pogodio penal u 51. minutu...

Kao i minule sedmice, u prvom meču finala, bilo je tvrdo. Teško su obe ekipe dolazile do prilika, ali su stvorene šanse uglavnom bile prilično opasne. Golman Amerike Kavikijoli je sa par intervencija održavao svoju ekipu u igri, a najveću šansu propustila je devetka gostiju Rodolfo, koji je propustio priliku da realizuje udarac sa kreča startom drugog poluvremena.

Dugo će večerašnji meč mučiti Rodolfa. Najpre je u sedmom minutu imao veliku priliku da donese ekipi Amerike prednost, ali je sa ivice peterca glavom tukao preko gola. Uzvratio je Atletiko 10 minuta kasnije, veliku šansu je imao Igor Rabeljo, ali je Kavikijoli sjajno intervenisao i skinuo pokušaj defanzivca domaće ekipe sa samo par metara. Golman Amerike je u centru pažnje bio i u 35. minutu, kada je odbranio pokušaj Ignasija Fernandeza, pa je održavao svoju ekipu u igri.

Otišlo se na odmor bez golova, da bi posle pet minuta igre u drugom delu Rabeljo skrivio penal. Rodolfo je preuzeo odgovornost, raspalio je po lopti sa bele tačke i pogodio prečku! Malo je nedostajalo Rabeljo da se iskupi par minuta kasnije, ali je glavom tukao tik pored gola. Teško su i jedni i drugi stvarali prilike u nastavku, tek u četvrtom minutu nadoknade šansa za goste, ali je rezervista Ribamar glavom šutirao pored gola Atletika. Tražili su i penal zbog visoko podignute noge jednog od igrača Pevaca, ali ga nisu dobili, pa je ubrzo počelo slavlje domaćina.

BRAZIL, ŠAMPIONAT MINEIRO - FINALE (DRUGI MEČ)

Atletiko Mineiro - Amerika Mineiro 0:0 /prvi meč 0:0/