©Reuters

Kad ne mogu da izgube kad je važno, računaj im i ono potpuno nebitno: Real poražen posle šest meseci

Vreme čitanja: 2min | čet. 01.08.24. | 04:58

Samjuel Čukvueze naneo šampionu Evrope poraz na turneji po SAD-u

Skoro ništa nije izgubio Real Madrid u 2024. godini. Koliko su Kraljevići u rezultatskom pogledu nadmoćni u odnosu na ostatak kontinenta najbolje se ogleda u činjenici da od 18. januara nisu poraženi u takmičarskoj utakmici. Tim Karla Anćelotija eliminisan je te večeri od Atletika posle penala u osmini finala Kupa Kralja i više niko posle Rohiblankosa nije ponovio takvo dostignuće sve do ove noći.

Jeste Real pretrpeo poraz, ali onaj najbezbolniji mogući, onaj koji se praktično i ne računa. Milan je trijumfovao 1:0 golom Samjuela Čukvuezea i tako u predsezonskim utakmicama osvojio još jedan veliki skalp posle pobede nad Mančester Sitijem.

Od jedne ustaljene marketinške agende nije odudarao ni susret odigran na stadionu Soldžer fild u Čikagu.Najjače postave (skoro najjačča) u prvom poluvremenu, a onda mnogo epizodista i "trećepozivaca" u drugom. Samo je golman Rosonera Lorenco Torijani proveo 90 minuta na terenu, čak 10 promena napravio je Paulo Fonseka, nije mnogo zaostajao u tom pogledu ni Anćeloti. Luka Jović dobio je šansu u poslednjih dvadesetak minuta, ali nije uspeo da za to vreme savlada Andrija Lunina.

Navijače Milana možda i više od same pobede može da obraduje partija 17-godišnjeg Matije Liberalija. Kadetski reprezentatiac Italijie je u više navrata osvajao lopte na protivničkoj polovini, delio pasove unaped i unosio paniku u zadnju liniju Reala. U jednoj od takvih situacija je kao metak protutnjao od centra igrališta do šesnaesterca, a onda je usledio pas na krilo za usamljenog Čukvuezea. Nigerijac je lako realizovao šansu u 55. minutu i ispostavilo se doneo nevažnu pobedu posmatrano s takmičarskog aspekta, ali izuzetno vrednu simbolički gledano.