(Reuters)

Klub Briž konačno probio led: Šampion do prve pobede tek u četvrtom kolu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 18.08.24. | 17:12

I to na jedvite jade, zahvaljujući Nilsenovom golu iz penala u 81. minutu

Ponovo je, u plej-ofu prošle sezone, Klub Birž (iako je ligaški deo završio sa 19 bodova minusa) ukrao titulu Unionu, ali je branilac trofeja u novu takmičsku godinu ušao prilično indisponirano. Remi na otvaranju sa Mehelenom, zatim porazi od Standarda i Genka, da bi drugi najtrofejniji belgijski klub led probio tek u četvrtom kolu protiv Antverpena - 1:0.

I ponovo, nije to bila nimalo ubedljiva predstava velikana sa Jan Brejdela. Gosti su se odbranili u prvom poluvremenu, mada nije bilo ni preterano teško budući da su fudbaleri Briža samo dva puta šutirali u okvir gola. I u nastavku, šampion iz 2023. bio je na dobrom putu da se odbrani, ali je u završnici meča pukla koncentracija i Briž je iznudio jedanaesterac.

Penal je u pogodak pretvorio Gustaf Nilson. Tako je momak koji je letos stigao iz Union Sent Žiloaza za 6.500.000 evra došao do prvenca za Briž na svom petom nastupu. Posao domaćinu dodatno je uprostio defanzivac Denis Odoi koji je u 87. minutu zaradio drugi žuti karton. To je bio i jasan znak da se Antverpen neće vratiti.

Nepohodan trzaj za šampiona koji je sa samog začelja skočio na 11. poziciju. A nastavio je Briž i mini seriju u duelima sa Antverpenom i treći put zaredom pobedio Velikog starog.