©Reuters
©Reuters

Kuvaće u Brazilu do poslednjeg minuta sezone: Het-trik Palmeirasove amajlije za -1

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.10.24. | 05:15

Verdao iskoristio kiks Botafoga i prišao crno-belima na samo bod zaostatka

Čeka nas izuzetno dramatičan završetak sezone u brazilskom prvenstvu. Čitave je sezone Botafogo lider, očajnički želi da osvoji prvu šampionsk titulu od 1995. godine, ali je svakim narednim kolom sve bliži tome da ispusti lidersku poziciju i prospe sve što je gradio od starta 2024. godine. Najpre je klub u vlasništvu Džona Tekstora (takođe je i prvi čovek Liona i Evertona i većinski suvlasnik Kristal Palasa), odigrao nerešeno protiv Krisijume 1:1, a onda je Palmeiras trijumfovao u goleadi protiv Žuventuda 5:3.

Proslavio se još jednom dugogodišnji napadač Zelenih Rafael Veiga. Amajlija Palmeirasa dala je čak tri pogotka u sudaru s 14. timom na tabeli Brazileiraa, a time je 29-godišnji napadač došao do brojke od 95 pogodaka u dresu kluba iz Sao Paula na 314 odiganih utakmica. Do kraja sezone u Brazilu ostalo je još samo sedam kola, a Botafogo je i dale prvi, ali sa samo jednim bodom više od Palmeirasa, a pet više od trećeplasirane Fortaleze.

Duel odigran u Kašijas Do Sulu mogao bi da obraduje i navijače Čelsija, pošto je 17-godišnji Estevao dao svoj prvi gol posle četrdesetak dana, a ukupno deseti u sezoni na 24. utakmici. Budući član Plavaca elegantno je primio loptu na pas veterana Felipea Anderona i doveo Palmeiras u vođstvo u 22. minutu. Ostatak utakmice bio je predodređen za velika dela Rafaela Veige, a ofanzivni vezista je još dva puta dovodio Verdao u vođstvo, pošto je prethodno Žuventud dva puta izjednačio.

Palmeiras u narednom kolu čeka veliki ispit i sudar u Sao Paulu protiv trećeplasirane Fortaleze. Botafogo s druge strane prvo igra protiv Penjarola prvu utakmicu polufinala Kopa Libertadoresa, a zatim gostuje Bragantinu u domaćem prvenstvu sledećeg vikenda.

BRAZIL 1 – 30. KOLO