Bartoš Kapustka

Legija ide na pogon zaboravljenog Bartoša Kapustke

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.09.24. | 17:01

Rival TSC-a u 7. kolu šampionata Poljske upisao ubedljivu pobedu

Pošto je Makabi održao fudbalski čas ekipi TSC koja misli sa Lige Evrope prebacuje na Ligu Konferencija, ali tamo ih čeka i više nego ozbiljan izazov. Jedan od njih je Legija iz Varšave koja igra na pogon Bartoša Kapustke. Momak rođen 1996. godine je danas sa dva gola obeležio meč i pobedu od 5:2 protiv Lublina u 7. kolu nacionalnog šampionata Poljske.

Ljubitelji fudbala možda pamte Bartoša kao poljsko čudo od koga se mnogo očekivalo u karijeri. Uostalom sa svega 20 godina je prešao u Premijer ligu kada je obukao dres Lestera, a onda... ništa. Ispostavilo se da je jedan od mnogih koji je možda prerano napravio iskorak u karijeri. Uglavnom je igrao na pozajmicama, bez previše zapažene uloge da bi se 2020. vratio u domovinu.

Nije ni tada sve išlo glatko, ali danas ovaj momak je izgleda pronašao onu rutinu koja ga je krasila iz mlađih dana. Pogodio je prvo za izjednačenje jer je Legija loše počela meč 7. kola.

Gubila je 0:1 od devetog minuta pre nego što je Kapustka matirao golmana. Momenat koji je pokrenuo ostatak tima, pa je tim iz Varšave na kraju deklasirao protivnika, a Kapustka je začinio dobru partiju drugim golom u 69. minutu za 4:1.

TSC će imati dovoljno vremena da se spremi za ovaj meč jer Legija stiže u Bačku Topolu 24. oktobra, očigledno da pogon razigranog Bartoša Kapustke.