
Malaga se vratila u Primeru, ali tamo će igrati bez Darka Brašanca
Vreme čitanja: 2min | ned. 28.06.26. | 22:12
Srpski reprezentativac oprostio se od kluba iz Andaluzije posle velikog uspeha
Ukupno 211 utakmica odigrao je Darko Brašanac u La Ligi u svojoj karijeri, ali taj broj neće uvećati kao član Malage. Samo što se sa klubom iz Andaluzije vratio u elitni rang španskog fudbala posle devet sezona odsustva, srpski internacionalac i njegov dosadašnji klub emotivnim porukama na društvenim mrežama oprostili su se jedno od drugog.
„Malagustosi, ukrali ste mi srce zauvek.
Izabrane vesti
Hvala vam na tome kako ste me primili i tretirali. Trudio sam se da vam pokažem svoje vrednosti i ko sam, kako na terenu tako i van njega, i ostaje mi osećaj da sam uspeo.
Uživao sam u svakom trenutku na Rosaledi i ne možete ni da zamislite koliko sam bio oduševljen kada sam video svoju decu kako izvode penale nakon pobeda, jer i ona znaju da taj stadion ima nešto posebno.
Hvala trenerima, celom upravnom odboru što su mi dali priliku da igram za ovaj divni klub, koji je trenutno upravo tamo gde zaslužuje da bude“, napisao je Brašanac u oproštajnoj poruci.
Pre par dana, Radio Marka Malaga objavio je da Brašancu ugovor ističe poslednjeg dana juna, ali da uslov da bi on automatski bio produžen nije ispunjen, zato što je direktno zavisio od broja odigranih minuta u prethodnoj sezoni. Opterećen povredom u jednom njenom delu, 34-godišnji vezista ih je sakupio svega 356 na 15 utakmica, kao jedini autentični stranac u timu. Sigurno je da je svojim ogromnim iskustvom pomogao ekipi u ostvarenju rezultata kome se niko nije nadao na početku sezone. U svoju bogatu špansku biografiju dopisao je još jedno vrhunsko ostvarenje, ali potražiće ovog leta novi izazov. U novoj sredini.



.jpg.webp.webp)




