Manuel Pelegrini (©Reuters)

Manuel Pelegrini ušao u istoriju La Lige

Vreme čitanja: 2min | sre. 18.09.24. | 22:22

Čileanac postao trener sa najviše utakmica u španskom prvenstvu, i to na svoj 71. rođendan

Dan za pamćenje Manuela Pelegrinija. Na svoj 71. rođendan čileanski trener ušao je u istoriju španskog fudbala kao stranac sa najviše utakmica u La Ligi.

Današnja protiv Hetafea bila mu je 489. na klupi nekog španskog tima te se tako ‘odlepio’ od Slovaka Ferdinanda Daučika sa kojim je dosad delio vrh, a fudbaleri Betisa potrudili su se da njegov ulazak u istoriju začine pobedom nad ekipom iz Madrida (2:1).

Pelegriniju je Betis četvrti španski klub u karijeri, a prethodno je vodio još Malagu, Real Madrid i Viljareal u kojem je najduže potrajao. I ono što je posebno zanimljivo, u svakoj sezoni uspeo je da im obezbedi plasman u neko od evropskih takmičenja osim u sezoni 2010/11 mada je tada preuzeo Malagu tek u novembru…

Uspeo je da uvede Viljareal i Malagu u Ligu šampiona, dok je sa Betisom u svakoj od prethodne takmičarske godine pronalazio put do evropskih takmičenja – tri puta do Lige Evrope i jednom do Lige konferencije. U dosadašnji 488 mečeva ostvario je učinak od 236 pobeda, 119 remija i 124 poraza uz 749 postignutih i 577 primljenih golova.

Što se same utakmice tiče, pobedu je Betisu doneo dvostruki strelac Đovani Lo Selso golovima u 61. i 74. minutu. Gosti su uspeli da ublaže poraz, ali ne i da ugroze trijumf Andalužana pošto su zaostatak smanjili tek u trećem minutu nadoknade.