Slavlje fudbalera Penjarola (©AFP)

Marakana utihnula, Flamengo pred eliminacijom! Opet taj kobni Penjarol

Vreme čitanja: 2min | pet. 20.09.24. | 01:55

Urugvajski velikan ima sve u svojim rukama

Pet i po godina. Toliko vremena prošlo je od poslednjeg poraza Flamenga na svojoj Marakani u Kopa Libertadores. Posle toliko vremena, 28 utakmica i čak 17 pobeda zaredom, konačno se našao neko ko će da uzme meru gigantu iz Rija i baci ga na kolena. I to niko drugi do opet - Penjarol!

Poput 1982. i 2019. godine, opet taj kobni Penjarol! Baš je penicilin klub iz Montevidea za Flamengo. Istorija je neumoljiva, a Titeov sastav ne samo da nije uspeo da joj prkosi, već je došao na prag eliminacije iz Kopa Libertadores - 1:0 (1:0)!

Neverovatna igra sudbine ili ko zna šta li je, Penjarol je jednostavno neumoljiv kada igra protiv Flamenga, čak i kada šanse nisu na njegovoj strani. Opet se pokazao tipični urugvajski inat, da udari tamo gde drugi ne smeju i pobedi na mestima na kojima su ostali padali.

Zapamtiće dobro Marakana Havijera Kabreru i njegov pogodak iz 13. minuta. Čekali su fudbaleri Penjarola strpljivo da se Flamengo razleti po terenu i da napravi samo jednu malu grešku kako bi zadao fatalan udarac. Tako je i bilo, jer je nakon izgubljene lopte gostujući sastav otvorio kontru iz koje je Maksimilijano Silvera vrlo pametno uposlio Kabreru, a ovaj takođe lukavim potezom uspeo da pogodi tačku koju golman Agustin Rosi nije mogao da dohvati vrhovima prstiju.

Džaba Flamengu to što je na poluvremenu imao preko 80 odsto poseda (?!) i nešto manje od tog broja na kraju, kao i sedam udaraca u okvir gola, to što je napadao i opsedao gol Penjarola, kada do pogotka nije mogao da dođe. Ogromne zasluge za konačan ishod idu na račun golmana Vašingtona Aguerea jer da nije bilo njegovih maestralnih intervencija, ko zna šta bi bilo do kraja. Dva puta je 'skidao' pokušaje Bruna Enrikea, poslednji u sudijskoj nadoknadi kada je pokušao da iznenadi protivničkog golmana i zatrese mrežu ali nije uspeo, pre toga i Gjorgijana de Araskaete čiji je projektil u finišu poluvremena uspešno zaustavio.

Imao je Flamengo više od igre, ali mnogo puta dosad bili smo svedoci da ne pobeđuje uvek tim koji ima bolju statistiku. Ipak fudbal igra glava.

Revanš je za sedam dana i nema dileme da će Montevideo goreti od uzbuđenja pred istorijski susret sa Flamengom. Doduše, nije ni sve izgubljeno za Titeov tim...

KOPA LIBERTADORES - ČETVRTFINALE (PRVE UTAKMICE)