
Mateus Magaljaeš: Planiram da potpišem još jedan ugovor sa Zvezdom
Vreme čitanja: 4min | uto. 23.06.26. | 11:56
Golman Crvene zvezde za Mozzart TV pričao o odrastanju, Bragi, dočeku u Beogradu i šta planira da uradi u crveno-belom dresu
Kao na iglama su bili navijači Crvene zvezde tokom kasnog proleća, jer su iz Brazila konstantno stizale vesti u povratku Mateusa Magaljaeša u domovinu. Pričalo se i pisalo o interesovanju Korintijansa i Botafoga, ali je sjajni čuvar mreže pre početka priprema za novu sezonu uzeo penkalo i produžio vernost srpskom šampionu do 2029. godine.
Jasan pokazatelj ko će biti kamen temeljac Zvezdinih ambicija vezanih za plasman u Ligu šampiona. I dalje je Milan Borjan neprikosnoven kada govorimo o Zvezdinim golmanima novije istorije, ali je Mateus pomerio granice u brojnim paramterima. I danas se navijači Crvene zvezde povremeno čude kako je golman sa koktelom takvih kvaliteta završio u Beogradu i Srbiji. I to nakon što je 11 godina blistao u Bragi.
Izabrane vesti
O svemu tome, kao i teškom odrastanju u Brazilu, Mateus Magaljaeš je pričao za Mozzart TV.
„Osećam se dobro, iza nas je prva nedelja priprema i, za sada, smo na dobrom nivou za ovaj period. Presrećan sam što sam produžio ugovor sa ovako velikim klubom. To je bio cilj, kako moj, tako i moje porodice. Veoma sam zadovoljan, ali ne gledam to kao poslednji ugovor u karijeri. Verujem da imam još mnogo toga da pružim. Trudim se da vodim računa o sebi svakog dana kako bih igrao duže i nadam se da ćemo u budućnosti još produžavati ugovor“, rekao je na početku razgovora za Mozzart TV Mateus Magaljaeš.
Norveška igra četvrtfinale - kvota 3,00
Zanimljivu opasku imao je čuvar mreže, odnosno naznačio je mogućnost da ga još dugo, dugo gledamo na golu kluba sa Marakane.
„Trudim se da primer dajem kroz rad. Nisam neko ko mnogo priča, više volim da se pokažem na terenu i treningu. Važno je da mlađima pokažem kako treba da radi i kako da se ponašaju. Nadam se da će iz toga izvući što više, ali moj način je uvek bio rad, a ne velike priče. Vidim sebe kao nekog ko može da pomogne timu. Sa 34 godine normalno je da stekneš određeno iskustvo i autoritet. Trudim se da budem lider, ali lider kroz rad, neko je uvek spreman da pomogne saigračima. Srećan sam što sam produžio ugovor sa Crvenom zvezdom, ali nadam se da to neće biti moj posledfnji ugovor u karijeri. Verujem da mogu još mnogo toga da dam“.

Ponovio je da svakodnevno u Beogradu oseća veliko poštovanje od strane navijača Crvene zvezde.
„Srećam sam zbog poštovanja i ljubavi koju dobijam od ljudi. Ali to nosi dodatnu odgovornost. Upravo zbog toga želim da radim još više, treniram još jače i svakog dana da budem bolji. Osećam odgovornost prema sebi, svojoj porodici i prema velikoj porodici koju zovemo Crvena zvezda. Ovde dobijam ogromnu podršku“.
Veruje u iskorak u Evropi.
„Ne postoji nikakva tajna, tajna je rad. Nema prečice, Kada svakog dana daješ maksimum, rezultati pre ili kasnije dođu“.
Kao i svaki brazilski dečak (ili večina njih) Mateus je prošao kroz pakao siromaštva i nemaštine. Bio je to period kada je psihički ojačao.
„Zahvalan sam Bogu što smo moj brat i ja uspeli da postanemo profesionalni sportisti. Ali nikada ne zaboravljam kroz šta smo prošli. Bilo je perioda kada moji roditelji nisu imali uslove za sopstvenu kuću, živeli smo u garaži. Otac, majka, brat i ja. Svi na malom prostoru. Takve stvari ti daju dodatnu snagu da nastaviš dalje. Moji roditelji nisu kupovali za sebe, nisu sticali za sebe. Odvajali su za nas i naše snove. Zato sam zahvalan njima, kao i Bogu što mi je dao talenat da izgradim karijeru“.
*******
Jedan gol menja sve! ⚽Zaokruži 3+ u prvih 10 minuta! ⏱️
*******
Veliku ulogu u odrastanju Mateusa Magaljašea imao je njegov stariji brat Moizes, nekadašnji član Rijeke.
„Pošto je moj brat stariji, često me je slao na gol dok smo bili deca. I onda smo trenirali. Tako sam i zavoleo golmansku poziciju. Hvala Bogu, danas kada igramo evropske utakmice i Ligu šampiona često se setimo svega što smo prošli da bismo stigli dovde. Nikada ne zaboravim odakle sam krenuo Dok smo bili mlađi često smo slušali kako nećemo uspeti, kako treba da odustanemo od svojih snova. Bilo je trenutaka kada sam pomišljao da odustanem, ali mi Bog nikada nije dao da izgubim veru. Uvek sam imao elan. Naravno, uz podršku roditelja i brata još dok sam bio mali. Danas ustajem rano i radim još više, jer znam da postoje ljudi koji zavise od mene. Nikada ne zaboravljam ljude koji su mi pomogli na tom putu. Sada je sve drugačije. Danas mladi imaju bolje terene, opremu i uislove za rad. Teško je porediti generacije“.
O igranju Lige šampiona i periodu u Bragi. „Prvi put sam igrao Ligu šampiona sa Bragom, kada sam imao 31. godinu. Imao sam priliku da igram protiv velikih klubova poput Real Madrida, Napolija i Union Berlina. To su uspomene koje ostaju zauvek, težiš da igraš na tom nivou stalno. Veliki golmani koje sam pratio bili su primer kako treba da se ponašaš i na terenu i van njega. Nije bilo lako napustiti klub posle 11 godina. Otišao sam kao stranac sa najviše utakmica, golman sa najviše nastupa i igrač sa najviše trofeja u istoriji kluba. Tamo sam upoznao suprugu, rodila su mi se deca. Nije bilo lako. Ali Bog je imao plan za nas i pripremio nas za novo poglavlje. Ovde smo od prvog dana naišli na sjajne ljude koji su nam pomagali da se brzo uklopimo i osećamo kao kod kuće. Odlazak je bio težak, ali u isto vreme i dolazak ovde je bio lak. Dobro smo primljeni“.
Priredila: Aleksandra Gvozdić








