©Reuters

Mbape može i glavom! PSŽ se uozbiljio i sačuvao šest bodova prednosti

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.05.23. | 22:52

Sveci zaigrali onako kako umeju, pa domaćoj Troi nije bilo spasa - 3:1

Poraz od Lorijana predstavljao je poslednji alarm za Pari Sen Žermen na putu ka odbrani šampionske titule. Ekipa Kristofa Galtjea je dobro reagovala na pritisak i činjenicu da je večerašnje gostovanje Troi dočekala sa svega tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Lans, pošto je na prilično siguran način odnela sva tri boda - 3:1 (1:0).

Domaćin je praktično imao dve prilike na čitavom meču, od kojih je onu iz 83. minuta Ksavijer Šavaleran pretvorio u gol. Ipak, gosti su dozvolili da drama na terenu bude prisutva svega tri minuta, pošto je u 86. minutu Fabijan Ruiz postigao izuzetno efektan pogodak.

Sveci su bili dominantni od početka do kraja utakmice. Poveli su još u osmom minutu, kada je Kilijan Mbape pokazao da i glavom ume da iskoristi svoju fudbalsku snalažljivost. Na kraju, o dominaciji gostiju svedoči i činjenica da su imali čak 31 upućen udarac ka golu domaćina, pa domaći tim može da bude zadovoljan konačnim rezultatom.

Vrlo lako je moglo da se dogodi i da drugi pogodak Pari Sen Žermena, koji je dao Vitinja u 59. minutu, bude postignut glavom. Mark Verati je odlično pronašao Portugalca, čiji je udarac glavom uspeo da odbrani Gautje Galon, ali se lopta potom odbila od nogu omalenog veziste, pa je gol bio neminovan.

Kilijanu Mbapeu se nije dalo da bude strelac i trećeg pogotoka svoje ekipe na meču, pošto je njegov udarac, nakon odličnog dodavanja Renata Sančeza, uspeo da odbrani Galon. Ipak, lopta se odbila pravo na fenomenalnu levicu Fabijana Ruiza, koji je potom izuzetno preciznim udarcem od stativu postavio konačan rezultat meča.

FRANCUSKA LIGA 1 – 34. KOLO:

Nica - Ren 2:1 (0:0)