Šeško iz Lajpciga (©Reuters)

Minsko polje bez stradalih favorita: Union, Lajpcig, Gladbah prošli u Kupu Nemačke

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.08.24. | 17:42

Svi bundesligaši danas prošli dalje

Obično je prvo kolo Kupa Nemačke pravo minsko polje za bundesligaše. Dođu nedovoljno spremni, nedovoljno uigrani, neko sa novim trenerom, dosta novih igrača, pa još i bez voljnog momenta daleko ispod maksimuma i onda nalete na raspoloženog domaćina, koji ih uhvati u mašinu i izbaci.

Ovog puta, makar danas, takvih čudesa nije bilo. Svi bundesligaši uspešno su pregrmeli prvu prepreku u Kupu Nemačke. Neko uz više, neko uz manje napora, ali piše se da su skočili do druge runde.

Najlakše je posao završio Hajdenhajm, koji je kao gost pregazio četvrtoligaša Vilingen sa 4:0. Sjajnu utakmicu odigrao je napadač gostiju Maksimilijan Brojnig, koji je postigao het-trik. Možda bi bio i uspešniji da ga trener nije zamenio u 64. minutu. Procena je bila da je sve rešeno i da bi Brojnig trebalo da sačuva municiju za neke predstojeće i važnije mečeve.

I Frajburg je imao šetnju kroz prvo kolo, pošto je u gostima izbacio trećeligaša Osnabrik sa 4:0.

Posao je bio završen do kraja prvog poluvremena, jer se mreža Osnabrika tresla dva puta (Holer i Grifo), dok je treći pogodak, koji je pečatirao Frajburgov prolaz, postignut u 73. minutu, a strelac je bio Adamu.

Red Bul Lajpcig je isto našao put do naredne runde, mada se Esen držao duže nego što se očekivalo – 4:1. Čak je domaćin poveo golom Safija u 2. minutu, a Šeško i Openda su okrenuli rezultat do poluvremena. Međutim, nikako Crveni bikovi nisu uspevali da dođu do trećeg pogotka kojim bi overili prolaz i uspeli su tek u 84. minutu preko Nuse da povedu sa dva gola razlike. Konačan rezultat postavio je Simons dva minuta pre kraja.

Menhengladbah je sa 3:1 eliminisao Aue. A, i u ovom slučaju niželigaš je prvi došao do gola, preko Klauzena u 8. minutu. Do poluvremena je Onora izjednačio, dok preokreta nije bilo jer je Vejgl promašio penal u 45. minutu. U nastavku je sve došlo na svoje mesto, pobrinuo se za to Alesane Plea, koji je najpre asistirao Necu za vođstvo Ždrebaca, a onda i golom postavio konačan rezultat.

Najteže je do trijumfa došao Union Berlin, koji je sa 1:0 izbacio četvrtoligaša Grifsvald. Čovek koji je skinuo kamen sa leđa Berlincima bio je Vertesen u 67. minutu.