©Reuters
©Reuters

Možda Ilić sad manje žali što nije otišao: Vanja spašavao u prvom, Ivan dirigovao u drugom poluvremenu

Vreme čitanja: 2min | pet. 30.08.24. | 20:41

Torino ima sedam bodova posle tri kola Serije A

Sedmicama se činilo da je transfer Ivana Illića u Zenit gotova stvar, da se radi samo na nekim sitnim detaljima, ali se posao izjalovio u poslednji čas. Pristao je Torino da proda Srbina za 25.000.000 evra, a reprezentativas Srbije nije bio zadovoljan ličnim uslovima i odlučio je da se ne preseli u Rusiju. Dovodio se i Marsej u vezu sa nekadašnjim igračem Crvene zvezde, ali je Ilić ostao u Pijemontu. Možda je tako i bolje, jer ne bi sudelovao u uspešnom početku sezone za Granatu.

Torino je trijumfovao na gostovanju Veneciji 1:0 (0:0) golom Saula Kokoa u 86. minutu, a uz štopera iz Ekvatorijalne Gvineje, herojem pobede legitimno se može smatrati Vanja Milinković Savić. Srpski golman je u prvom poluvremenu dva puta praktično vadio loptu iz mreže, a posebno impresivnu intervenciju imao je u 15. minutu kada je odbranio torpedo šut Nikoluzija Kavilje. Nekoliko minuta kasnije izašao je kao pobednik i iz duela sa doskorašnjim igračem Juventusa. Ivan Ilić je u drugom poluvremenu dirigovao veznim redom Torina, a prilikom gola je loptu svojom glavom nabacio na glavu Adama Masine, a Marokanac ju je dalje prosledio do strelca Kokoa.

Posle remija sa Milanom i pobede nad Atalantom, Torino je nastavio u odličnim ritmu i možda nagovestio da bi mogao da postane nešto što je Bolonja prošle sezone - najprijatnije iznenađenje sezone u Seriji A.

Ono što ide na ruku Torinu, jeste činjenica da će u sledeće tri runde igrati protiv Lećea, Verone i Empolija. Tu će se verovatno i iskristalisati ima li Torino zaista materijala makar za napad na plasman u Evropu.