(©Starsport)

Mozzart Bet Superliga ostaje u Pančevu: Romanićev beg i Kahvićeva egzekucija presudili Inđiji

Vreme čitanja: 2min | pon. 03.06.24. | 21:58

Železničar slavio i u revanšu baraža - 2:0

Na krilima nekadašnjih đaka Crvene zvezde pančevački Železničar izborio je ostanak u Mozzart Bet Superligi. Prvo je prošle srede Lazar Romanić bio dvostruki strelac u pobedi nad Inđijom sa 2:1, a potom je u revanšu baraža nakon njegovog prodora pogodio Aleksandar Kahvić i već u 15. minutu utakmice na terenu SC Mladost u Pančevu nagovestio konačan ishod ovog dvomeča za superligaški status. Na semaforu je na kraju druge utakmice pisalo 2:0, pošto je kapiten Aleksandar Đorđević u poslednjim minutima meča bio precizan iz penala.

Nije uspela Inđija da načini podvig kao nešto ranije Tekstilac, koji je remijem 1:1 u Ivanjici sačuvao pobedu iz prvog meča sa Javorom (1:0) i postao prvi prvoligaš koji se kroz baraž domogao mesta među najboljim klubovima u zemlji. Nisu gosti ni imali mnogo prilika da unesu dramu. Prvo poluvreme utakmice završili su bez šuta ka golu Milana Mijatovića. U drugom su donekle popravili statistiku, ali nedovoljno da bi makar izbegli poraz u poslednjem meču sezone.

Najbliži pogotku fudbaleri Inđije bili su sredinom drugog poluvremena, kada je Lazar Milošev sjajno propustio loptu kroz noge za Stefana Gajilovića koji je bio u boljoj poziciji, međutim, pogodio je prečku. Lopta se potom odbila na gol-liniju, na snimku se činilo da je pala iza nje, ali ne celim obimom. Proveravala se ta situacija u VAR sobi, a brzo je arbitru Nikoli Radakoviću javljeno da nije pogodak.

Kod penala dosuđenog za Železničar u 90. minutu sudija je sam gledao snimak, nakon čega je promenio odluku i zbog igranja rukom umesto na korner pokazao na belu tačku. Bilja je to i tačka na ovu ne preterano uzbudljivu utakmicu.

Inače, pogodak Aleksandra Kahvića mogao bi mladom napadaču da podigne cenu i omogući Crvenoj zvezdi da ga proda za više od 300.000 evra, koliko glasi ponuda koju je poslala letonska Riga, a o kojoj je Mozzart Sport nedavno pisao.