Nije lako gledati ovakav TSC: Kahvić rešeta, OFK Beograd rasplakao Topolčane pred Evropu

Vreme čitanja: 4min | pet. 16.08.24. | 21:25

Bačka Topola prvi put pokorena u novoj sezoni – 1:0

(Od dopisnika Mozzart Sporta iz Novog Sada)

Vratio se OFK Beograd Mozzart u elitni rang srpskog fudbala i ne namerava da bude puki statista. Ako je suditi po početku, mogao bi da bude otkrovenje sezone, kao i Aleksandar Kahvić. Napadač Romantičara cepa mreže širom Srbije, na pet utakmica dao je četiri gola!

Pogodio je dva puta na premijeri protiv lučanske Mladosti, precizan je bio i u duelu sa Čukaričkim, a danas je pokorio Bačku Topolu – 1:0 (1:0). Nije više neosvojiva tvrđava, Aleksandar Kahvić je glavni krivac. Rasplakao je TSC pred evropski dvomeč sa Makabi Tel Avivom i katapultirao OFK Beograd Mozzart na četvrto mesto.

TSC nije ponovio partiju od pre šest dana, kada je ubedljivo savladao Vojvodinu i na noge Žarku Lazetiću doći će nakon gorkog poraza. Već u četvrtak u Sombathelju, ekipu Deana Klafurića očekuje prvi evropski izazov u novoj sezoni. Moraće mnogo ozbiljnije da pristupe tom meču, od ovog sa Romantičarima, kako bi izbegli ponavljanje današnjeg scenarija.

Već u uvodnim minutima meča, bilo je jasno da je ekipa Sime Krunića iza sebe ostavila poraz na Brdu, koji je došao u 96. minutu. Kao i u prethodnim mečevima, Romantičari se nisu stideli ni na TSC areni uspostave svoj ritam. Najraspoloženiji na startu su bili internacionalci Gane, Ebenezer Anan i Edmund Ado koji su predvodili juriš ka golu domaćina. Nije mnogo vremena trebalo plavo-belima da izigraju odbranu TSC-a i upišu se kao prva gostojuća ekipa koja je postigla gol Plavim lavovima ove sezone.

Igrao se 16. minut kada je Aleksandar Kahvić nastavio svoj golgeterski niz, ovog puta je pogodio na asistenciju Alekse Cvetkovića. Ovo je bio četvrti pogodak 20-godišnjeg momka iz Doboja, kojim se izjednačio sa Šerifom Endiajeom i Brunom Duarteom na vrhu liste strelaca Mozzart Bet Superlige.

Nije prošlo ni punih 20 minuta od tog pogotka, a izdanak Zvezdine škole mogao je da upiše i asistenciju, kada je proigrao Stanojlovića, ali je momku iz Bijeljine malo nedostajalo da savlada bivšeg saigrača.

U međuvremenu, su i domaćini imali nekoliko pokušaja, ali nisu uspevali da nateraju Balšu Popovića na ozbiljniju intervenciju. Najbolju priliku u prvom delu igre je imao Miloš Pantović, u 23. minutu kada je pokušao glavom. Uz njega dobar utisak ostavio je i Ifet Đakovac. Ovosezonska neostvarena želja Partizana bio je raspoložen za fudbal ove večeri na TSC areni, ali igrači nisu imali istu energiju u prvih 45. minuta.

Nakon pauze, Dean Klafurić se odlučio da pokuša da podigne intenzitet fudbala svoje ekipe uvođenjem Lazetića i Vlalukina. TSC je preuzeo inicijativu, kružio oko gola ekipe sa Karaburme, ali osim jurnjave za arbitrom Ostraćaninom i traženjem penala za igranje rukom defanzivca gostiju, nisu ništa značajnije napravili.

Ubrzo je Klafurić iskoristio i preostale četiri izmene i sve karte bacio u napad, kako Plavi lavovi ne bi u Evropu kao prtljag poneli prvi poraz na domaćem terenu ove sezone. Ali, osim udarca Pantovića, nije bilo veće tenzije ispred gola gostiju. Na drugoj strani Nikola Mituljikić je doneo drugi gol Romantičarima na TSC areni, samo da bi pomoćnik podigao zastavicu par sekundi kasnije. Međutim, Zvezdino dete je napravilo nepromišljen potez i proslavilo gol skidanjem dresa. Ovakva proslava kažnjena je žutim kartonom i to drugim za 21-godišnjeg napadača. Na sreću OFK Beograda svega tri minuta četiri minuta su se branili sa igračem manje i na kraju uspeli da zgrabe bodove u Bačkoj Topoli.

TSC – OFK BEOGRAD 0:1 (0:1)