Nikolić i Bambi Tošić opomenuli "svoje": CSKA naplatio promaju na Partizanovom boku

Vreme čitanja: 4min | ned. 07.07.24. | 20:30

Klub iz Humske poražen od CSKA (0:3) u drugom duelu na Bratskom kupu u Moskvi

Govoreći o Partizanu kakav želi tokom novog mandata, Aleksandar Stanojević je na prozivci održanoj sredinom juna najavio disciplinovanu igru svojih izabranika, kao i da će reorganizaciju ekipe početi od defanzive. Od prvog ovosezonskog treninga prošle su tri nedelje, superligaška premijera je za dve sedmice, a strateg kluba iz Humske još ne može da precrta dve navedene stavke kao usavršene.

Upravo izostanak discipline crno-belih ostavio je rupe u defanzivi što je CSKA danas umeo da kazni i pretoči u pobedu na Bratskom kupu (3:0). Znali su Armejci da naplate promaju koja je duvala po desnom boku Partizana i da golovima u ranoj fazi oba poluvremena ukažu Aleksandru Stanojeviću ukažu na boljke kojima će morati da se bavi do gostovanja Napretku u okviru 1. kola Mozzart Bet Superlige. Pogoci Moskovljana posle prodora po levom krilu otklonili su dileme po pitanju pobednika, dok je so na ranu bivšeg tima dosuo gost Armejaca Zoran Bambi Tošić pogotkom za konačnih 3:0.

Ruku na srce, uvodni šok u vidu povrede Marka Živkovića definitivno je imao veliki uticaj na rasplet u Moskvi, posebno jer je domaćin upravo u periodu dok je Partizan imao igrača manje postigao vodeći gol, ali izostanak desnog beka nedovoljan je alibi za bočne igrače koji su redovno kasnili za rivalima po nekoliko metara.

Pasivnu reakciju Trifunovića u 3. minutu iskoristio je Fajzulajev koji je imao sasvim dovoljno prostora i vremena da uputi centaršut, a posle nespretne intervencije Goha, Musaev je uputio udarac za radost domaćina. Nekoliko opomena bez krajnje kazne u vidu gola do odlaska na odmor nje bilo dovoljno da gosti uhvate ritam, te su praktično na isti način kažnjeni i početkom nastavka.

Musaev je posle prodora po levom krilu stavio na muke Krunića udarcem koji je golman crno-belih uspeo da blokira, ali je na odbitak natrčao Kelven i udvostručivši prednost praktično srušio snove Beograđana.

Utisak da su krila Armejaca predstavljala konstntnu opasnost i nemoć crno-belih da pronađu adekvatno rešenje za promaju na boku ostaviće gostima u senci impresivan utisak u režiji navijača oba kluba.

Oko 25.000 navijača dva kluba koje vežu bratski odnosi kreirao je ambijent nalik onom koji vlada na zvaničnim evropskim utakmicama. Uvertira u vidu bogatog repertoara u znaku Srbije i Rusije, a potom i himne obe države, podigle su atmoefetu na visok nivo, te ostaje žal što je scena kako medicinsko osoblje iznosi Marka Živkovića uticala da svi na stadionu naredne minute provedu uz knedlu u grlu.

Na šok u vidu povrede koju je desni bek zaradio praktično van duela nadovezao se gol domaćina posle kojeg su se crno-beli relativno brzo vratili na željeni kolosek te je usledilo šahovsko nadmudrivanje. Borba visoko podignutih gardova svela je iskušenja za Stevanovića i Akinfeeva na minimum, a retka situacija u kojoj je vicešampion Srbije imao priliku da neutrališe zaostatak viđena je u 27. minutu kada je Nikola Antić pogodio stativu. Bek Partizana uputio je centaršut iz slobodnog udarca, ali lopta nije okrznula nikog od igrača pred golom Armejaca, pa su Moskovljani uz tračak sreće ostali mirne mreže.

Odnos snaga nije se u značajnoj meri promenio ni posle drugog gola Armejaca koji su nastavili da kontrolišu duel, a tačku na susret stavili su u završnici susreta, u minutima koji su dobili revijalnu primesu. Naime, Zoran Tošić, gost na večerašnjem susretu, osim što je izveo početni udarac, ušao je u igru u redovima ekipe Marka Nikolića u 86. minutu, a samo tri minuta kansije upisao se u stelce i postavio konačnih 3:0.

Posle dva primljena gola protiv Brava (1:2) i isto toliko pogodaka i Dinama iz Moskve (2:2), koji nije bio efikasniji samo zahvaljujući Aleksandru Jovanoviću, tri lopte u crno-beloj mreži potvrda su da je pred izabranicima Aleksandra Stanojevića još mnogo rada na defanzivi, mada večeras u Moskvi se ni ofanziva nije predstavila u idealnom svetlu. Nemanja Nikolić i Mateus Saldanja su često bili odsečeni od saigrača, a povezivanju redova nisu doprineli ni ulasci Natha, Jankovića i debitanta Zubairua.

Beogradski klubovi, OFK Beograd i Partizan tako su Bratski kup završili zbirno sa jednom pobedom nad moskovljanima (Partizan savladao Dinamo posle penala), a priliku da se pokažu u boljem svetlu igrači kluba iz Humske će imati u sredu kada će odmeriti snage sa Lokomotivom iz Moskve.

BRATSKI KUP

CSKA - Partizan 3:0 (1:0)

/Musaev 3, Kelven 51, Tošić 89/

Moskva

Sudija: Pavel Šadihanov

CSKA: Akinfeev (od 57 . Torop), Kelven (od 75. Gajić), Diveev, Roša, Moizes, Krugovoj, Zdjelar, Obljakov, Fajzulaev, Musaev (od 81. Bistrović), Čalov. (od 46. Žamaletdinov)

Partizan: Stevanović (od 46. Krunić) - Živković (od 8. Filipović), Marković, Mujakić, Antić - Arijaga (pd 70. Ovusu), Šćekić (od 85. Baždar) - Goh (od 57. Zubairu), Trifunović (od 57. Janković), Nikolić (od 57. Natho) - Saldanja.