No Vardy, no party! Malo Red Bula da se Lester digne i Džejmi poleti (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 19.08.24. | 22:59

Totenhem ispustio dva boda i ostao bez Rodriga Bentankura, zbog povrede van terena morao i Pedro Poro

Jedan klub – jedan igrač. Ikona, zaštitni znak, spasilac, anđeo čuvar. Što je Jago Aspas za Seltu, za Lester je to Džejmi Vardi.

Po ko zna koji put na King Pauer stadionu važi: No Vardy, no party! Domaćin je bio na konopcima, Totenhem je apsolutno dominirao na terenu u prvom poluvremenu, a onda se sve promenilo. Još u tunelu kada je Džejmi Vardi popio Red Bul, poleteo i podigao Lester, i naterao londonski klub da strahuje – 1:1 (0:1).

Za celo poluvreme Lester nije stvorio šansu, bio je potpuno bezopasan, anesteziran. Tek jedan kontakt u protivničkom kaznenom prostoru imali su domaći igrači. Nisu bili ni blizu da ugroze Giljelma Vikarija. I onda kao da je neko pukao prstom, sve se okrenulo.

Čulo se šklocanje limenke u tunelu, nategao je Džejmi Vardi iz nje i 12 minuat kasnije – poleteo! Iskrao se odbrani Totenhema na drugoj stativi, vinuo u vazduh i poslao loptu u mrežu. Osmi put u karijeri je sezonu Premijer lige otvorio pogotkom, najviše ih je dao u periodu nakon navršenih 30 godina: Džejmi Vardi – 103, Jan Rajt – 93, Alan Širer – 84, Frenk Lampard – 82, Tedi Šeringem – 77.

Igrao je Lester nakon njegovog gola kao u transu, bili su to uraganski naleti, Strahovao je Totenhem, prebledeli su njegovi navijači kada je Džejmi Vardi u 70. minuti izašao pred Giljelma Vikarija i opalio levicom. Srećom po goste nedovoljno dobro.

Ali, da sreća poslednjih meseci, ma godinu dana, prati Totenhem – ne prati. Protekle sezone londonski klub igrao je prelepo pod Ejndžom Postekogluom, a onda ga je poterao maler. Povreda za povredom i – sve je bilo upropašteno. Ni ova nije počela najbolje…

Urugvajski vezista Rodrigo Bentankur doživeo je težu povredu, prekid je bio višeminutni, a zbog bolova je van terena morao i Pedro Poro. Španski bek je sredinom prvog poluvremena pogodio mrežu na ubacivanje Džejmsa Medisona, koji je i ovoga puta potvrdio da je jedan od malobrojnih koji više voli da igra na strani, nego kod kuće.

Otkako je Džejms Medison u sezoni 2018/2019 debitovao u Premijer ligi, nijedan igrač nije dao i namestio više golova od njega na gostovanjima, sve skupa učestvovao je kod 50!

Totenhem je u globalu bio bolji, ali je Lester tokom 15 minuta naleta stvorio izglednije prilike. Pride je u nadoknadi, posle greške rezerviste Lukasa Bergvala, mogao do preokreta. Švedski vezista je driblao kraj desne aut-linije, izgubio loptu u opasnoj zoni, no Giljelmo Vikario ga je spasao. Izvio se kod šuta Vilfreda Endidija i skrenuo loptu u korner. A, potom se i izvikao na tinejdžera.

Malo je falilo da talentovanom Lukasu Bergvalu debi u Premijer ligi bude košmaran…