(©Starsport)

Novi golovi Krasoa, drugi put za manje od mesec dana dvostruki strelac

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.10.24. | 22:40

Bivši napadač Crvene zvezde rešeta protivničke mreže u Ligi 2

Nije uspeo da se dokaže u dresu Crvene zvezde, ali Francuska je za njega dobro poznat teren, a tamošnje drugoligaško društvo izgleda baš prija Žan-Filipu Krasou. Reprezentativac Obale Slonovače večeras je s dva gola za poluvreme najavio pobedu svog Pariza protiv Troe u gostima i stigao do pet pogodaka u osam utakmica Lige 2, a ima i jednu asistenciju.

Prvo se u 19. minutu sjajno kretao pred golom domaćih i kaznio nespretnu reakciju protivničkog defanzivca, a zatim je još lepše šutirao iz mesta sa ivice kaznenog u 40. Bio je ovo drugi put za manje od mesec dana da je Kraso dao dva gola u jednom meču, pošto je prethodno isto učinio u malom pariskom derbiju protiv Red Stara.

Tada je njegov tim pobedio sa 3:1, a fudbaler iz Obale Slonovače je dao druga dva gola. Ovaj put bilo je 3:0 za Pariz, pošto je Alžirac Ilan Kebal u 73. minutu uspeo da se iskupi za prethodno promašen penal (pogodio stativu). Neposredno pre tog gola Kraso je napustio igru kako bi se odmorio za naredne utakmice. Svoj posao večeras je odlično odradio, pogurao je Pariz nazad na prvo mesto Lige 1, ali još je dug put do plasmana među najbolje francuske klubove.

Poslednji put u prvoligaškom društvu klub osnovan pre 55 godina igrao je u sezoni 1978/79.

Ako nastavi u ovom ritmu Kraso ne samo da će pomoći Parižanima da se konačno ponovo nađu u najvišem rangu, već bi mogao i da nadmaši golgeterski učinak od pre dve sezone, kada je u dresu Sent Etjena dao 17 golova u Ligi 2. Taj učinak ga je i preporučio beogradskim crveno-belima...