Partizanovi starteri u Švajcarskoj (FK Partizan)

OCENE – PARTIZAN: Gospodine De Medina, vaše vreme je isteklo! Ni Kalulu nije ništa bolji

Vreme čitanja: 1min | pet. 16.08.24. | 00:21

Zašto je Stanojević izveo Zahida i Severinu, kao i zašto ranije nije uveo Natha?

Aleksandar JovanovićGolman
Samo jedan Partizanov član drži visok nivo od početka sezone. Čuva, čupa, daje sve ono što drugi ne rade – pozitivan impuls. Primer. Makar tri gola je spasao i sprečio da revanš bude rešen pre produžetaka. U njemu je još jednom kapitulirao, svi će odmah primetiti kroz noge, ali je pravo pitanje da li je imao vremena za reakciju pošto je ona izostala od De Medine.
Ocena
7
Netan De MedinaOdbrana
Zamislite koliko su Partizanovi bekovi loši kad mu treću evropsku utakmicu počinje Belgijanac, koji ničim nije opravdao toliko poverenje stručnog štaba. I pre nego što je odlučio da ne reaguje u 111. minutu i glavom otkloni opasnost što bi trebalo da bude rutina, uradio je toliko pogrešnih stvari da bi mu koliko u petak rukovodioci kupili kartu u jednom smeru. U nekom normalnom klubu. U ovom valjda neće nastaviti da igra.
Ocena
5
Svetozar MarkovićOdbrana
Podsetila je ova utakmca na onu u Kelnu, pre dve godine. Ne samo zbog činjenice da je dao gol, što mu se ne dašava baš često, naročito ne u Evropi, nego što je pozadi pokazao razliku u igračima školovanim u Partizanu i onima dovedenim sa strane. Kapitenu svaka čast, ostalima iz poslednje linije poruka da uče od boljeg od sebe.
Ocena
7
Nihad MujakićOdbrana
Loš, loš i još jednom – loš. Kako vreme prolazi sve više podseća na Sinišu Saničanina. Igra levom nogom mu jeste prednost, ali toliko loše se postavlja, greši u procenama, imao velikih problema i u pozicionoj i u igri „jedan na jedan“. Da bar koristi skok. Ma, ništa.
Ocena
5
Mario JurčevićOdbrana
Stabilan, mada daleko od toga da fascinira. Utisak da nije loš. Makar ne kao veći deo odbrane ili saradnik sa suprotne strane. Deluje „živo“, pojavljuje se napred, saigrači kao da još nemaju dovoljno poverenja u njega da ga proigraju kad istrči kontru... Što se tiče igre u defanzivi, naravno da ima propusta, ali sve manje. E, sad kako je poslednji utisak najjači, mnogi će podsetiti da je sa njegove strane stigao centaršut za izjednačenje. Pre toga je možda bio fauliran.
Ocena
6
Kervin ArijagaVezni
Opet je „napunio oči“, žuta boja bi se verovatno razlila po zelenoj mapi da dočara njegovo kretanje po raznim platformama, ali... Otkad je fudbal samo kretanje? Trčanje? I šta, zaboga, radi s loptom? Na istoj pozciji, samo u Luganu, dejstvuje Anto Grgić i nije slučajno što preko njega Švajcarci razvijaju napade. Preko momka iz Hondurasa ne baš.
Ocena
5.5
Gajas ZahidVezni
(do 79. minuta) - Napokon nešto. I to ne nešto, nego sve što je Partizan uradio što se golova tiče bila je produkcija Norvežanina pakistanskog porekla. Pogodak s kraja prvog poluvremena za vođstvo i centaršut za egzekuciju Markovića jesu potezi iz mesta, ali se i mimo toga videlo da mu se igra, da je miran na lopti, da grabi napred... Osim ako nije bio umoran ostaje misterija zašto ga je menjao, pazite sad, Ovusu!?
Ocena
7.5
Ksander SeverinaVezni
(do 89. minuta) - Često kritikovan opravdano, zasvetlucao je pod švajcarskim nebom i taj blesak umelo da donese Parnom valjku proboj u narednu fazu. Bio je direktan i konkretan. Upravo je on slalomom „doneo“ loptu Zahidu za inicijalno vođstvo, mučio je odbranu Lugana, bežao joj, pamti se i centaršut Zubairuu u prvom poluvremenu. Pitanje je zašto je zamenjen? Kad bi Holanđanin ovakav bio u svakoj utakmici... Eto mu u nedelju prilike da se vidi može li dvaput u tri dana da bude od koristi.
Ocena
7
Jung Džun GohVezni
(do 46. minuta) - Osim kad je glavom (!?) spustio loptu Severini u pred kraj prvog poluvremena nije se video. Niko maltene nije ni primetio da je izašao.
Ocena
5
Ibrahim ZubairuVezni
(do 64. minuta) – Živeli su crno-beli od prodornosti novajlije iz Jedinstva. U redu, ovaj put se nezadovoljni vraćaju kućama, ali je Zuba sa Uba nagovestio da može da bude oružje u nastavku sezone. Njegova hitrina i vižljasto telo su prednosti koje Partizan mora da eksploatiše, uz napomenu da stručni štab sa momkom iz Gane tek mora da radi na taktičkom usavršavanju.
Ocena
6.5
Aldo KaluluNapad
(do 64. minuta) - Da ima manja ocena od petice, Francuz bio bio prvi kandidat da je „zaradi“. Da ima reda u Humskoj, koliko u petak ne bi bio na treningu. Da ima sportskog vaspitanja ne bi ljutito reagovao posle izmene u utakmici u kojoj je pokazao koliko De Medina i Mujakić u odbrani.
Ocena
5
Mateus SaldanjaNapad
(od 46. minuta) – Za učinak iz prošle sezone svaka čast, a za ponašanje prema klubu, saigračima i navijačima u poslednje vreme samo kritika. Više puta je proveravao kvalitet veštačke trave u Tunu i gestikulirao prema sudiji nego što je uradi nešto smisleno. Za sve je najbolje da što pre ode.
Ocena
5
Nemanja NikolićNapad
(od 64. minuta) – Bezopasan. Daleko od gola, daleko od bilo kakve situacije da uradi nešto korisno za tim.
Ocena
5.5
Žoao GrimaldoVezni
(od 64. minuta) – Neko je platio ovom momku da dođe u Evropu i da se zafrkava. Na školskom igralištu može. U ozbiljnom takimičenju plaća se skupa cena.
Ocena
5
Nemanja TrifunovićNapad
(od 89. minuta) – Još je „zelen“ za Evropu. Bilo je nekoliko situacija kad je mogao da povuče napad, bude odlučniji, ali se tačno videlo da mu nedostaje „herca“.
Ocena
5.5
Leonard OvusuVezni
(od 89. minuta) – Teško je razumeti kako je Afrikanac i dalje u Partizanu. Stanojević je najavio rezove, Ovusu ni u jednoj varijanti ne bi smeo da ostane u Humskoj. To je onda protiv interesa tima.
Ocena
5
Bibars NathoVezni
(od 113. minuta) - Ostaće veliko pitanje zašto Izraelac nije dobio šansu početkom produžetaka, kad je Partizan imao igrača više, da gurne neku loptu u prostor. Ovako, za sedam minuta, jedva da ju je nekoliko puta dodirnuo.
Ocena
-
Aleksandar StanojevićTrener
Partizan je dobio prvu evropsku utakmicu ovog leta u 90 minuta. Pokazao je najviše od sva četiri duela otkako su krenule kvalifikacije, a opet nije dovoljno. To samo pokazuje koliko je vraški težak zadatak pred trenerom, ali i on mora što pre da preseče i odrekne se onih koji više štete nego što doprinose. Pohvalno je što je dvaput njegov tim poveo – mada se i očekivala ofanzivan posle beogradskih 0:1 – a zabrinjavajuće što nije sačuvao prednost. Biće interesnatno čuti objašnjenje zašto je izveo Zahida i Severinu, koji su bili najveća opasnost po Lugano, kao i zašto nije ranije ubacio Natha u situaciji kad je gost imao igrača više.