(©MN Press)
(©MN Press)

OCENE - TSC: Radin nije Đakovac, Pantović nije centarfor, fudbal nije samo posed

Vreme čitanja: 1min | čet. 24.10.24. | 23:11

Topolčani, uprkos jalovoj dominaciji u polju, tek u 84. minutu uputili prvi udarac u okvir gola protivnika

Veljko IlićGolman
Zvuči paradoksalno, ali naigrao se fudbala nogom više nego većina njegovih saigrača ove večeri. Takvo je bilo taktilko opredeljenje, da se u igru ulazi kroz dodavanja u sopstvenom kaznenom prostoru. Uprkos čestom visokom presingu gostiju, dosta dobro se u tome snašao, ali primio je tri gola, bez neke značajne njegove krivice (kod drugog krenuo u prazno), ali i bez nekih njegovih zapaženih intervencija.
Ocena
5
Stefan JovanovićOdbrana
Konfuzan. Uz dužno poštovanje, pitanje je da li fudbaler koji je beležio prosečne partije u Napretku moće da predstavlja pojačanje za Ligu konferencije i to je jedna slikovita metafora letošnjeg prelaznog roka u Topoli. Kod prvog gola lopta mu je prošla iza leđa, kod trećeg se od njegove noge odbila gostima na zicer. Ni u napadu ništa konketno nije uradio.
Ocena
5
Luka CapanOdbrana
Odisao nesigurnošču, od one greške u drugom minutu, kada je pokazao visok stepen dekoncentracije pred svojim golom, preko konstantne nepreciznosti u dodavanjima, sve do trećeg primljenog pogotka, kada je u par sekundi dobio žuti karton pa uklizao u prazno i napravio rupu u odbrani koju su Poljaci surovo kaznili.
Ocena
5
Dušan StevanovićOdbrana
Dvostruki tragičar kod prvog gola. Ispostavilo se da je upravo on, za dužinu nokta, bio taj zbog koga su gosti izbegli ofsajd zamku, a onda je nespretnim uklizavanjem praktično namestio loptu na tacni Kapustki. Na kraju se to najduže pamti, iako je ostalo bilo dosta korektno, čak je kod drugog gola umalo spasio najgore, požrtvovanom intervencijom na gol-liniji.
Ocena
5
Vukašin KrstićOdbrana
Spremni smo da napišemo, i to sasvim mirne duše, najmanje loš član odbrambenog kvarteta domaćina. Ako ništa drugo, pokazao je neku drskost, spasio jednu kontru, nijednu šansu Legija nije stvorila preko njegove strane i zato - makar pola ocene više od ostalih.
Ocena
5.5
Aleksa PejićOdbrana
(do 60. minuta) Najdefanzivnije nastrojen vezista TSC-a, često se spuštao između dvojice štopera da odatle organizuje napade svog tima. Jedan od prvih zamenjenih što dovoljno govori o utisku.
Ocena
5
Milan RadinVezni
Za zalaganje - kapa dole. Najagilniji, najpokretljiviji, najtemperamentniji. Ali, fudbal nije samo borba, treba znati i sa loptom. A baš to pravi razliku između Đakovca i Radina, koji je u prvih sat vremena pokušavao da ga odmeni po poziciji u timu. Njegov kiks na sredini terena bio je uvod u drugi pogodak gostiju, ali kada se dodaju iznuđen slobodan udarac u prvom i asistencija Đakovcu za šansu utakmice u finišu drugog poluvremena, to je u zbiru ipak nešto bolji utisak nego većine saigrača.
Ocena
5.5
Petar StanićVezni
(do 87. minuta) Nedorečen. Dok je TSC kružio oko zone gostiju, posebno u prvom poluvremenu, lopta je često bila u njegovim nogama, ali nije joj pronašao put kroz šumu nogu protivničkih defanzivaca. Puno pretrčao, ali bez konkrente valorizacije te kilometraže.
Ocena
5
Mihajlo BanjacVezni
(do 73. minuta) Ima u toj levici fudbalske prefinjenosti, ali nije bilo nikakve vajde za TSC od toga. Igrao po desnom kriliu, vraćao se često nazad po loptu, pokušao da kreira, ali morao je bolje da izvede onaj slobodan udarac u 32. minutu. Bolji šansu TSC do samog finiša na ovoj utakmici nije imao. Neposredno pre nego je zamenjen, simulirao prekršaj u zoni šuta i dobio žuti karton. Odraz nemoći!
Ocena
5
Aleksandar ĆirkovićNapad
Očito su Poljaci dobro prostudirali TSC i u toj analizi vraćali se čak do prolećnog dela prethodne sezone, kada je Ćirković bio otkrovenje Mozzart Bet Superlige, stigavši do šireg spiska reprezentacije. Konstantno su ga udvajali, nisu mu dali da diše, ma, stavili su ga u mali džep iz koga je provirio tek u 84. minutu kada su mu kolege sa klupe stvorile šansu za udarac, koji je protivnički golman ukrotio.
Ocena
5
Miloš PantovićVezni
(do 60. minuta) Samo kada bi se vraćao po loptu ili se izvlačio na krilo, bilo je neke koristi od njega. Tamo gde mu je "kancelarija", tamo gde je, dok je bio na terenu, carevao Raša Pankov - nije mogao ni da priviri. Nije klasičan centarfor i u situaciji gde je većinu vremena kazneni prostor gostiju bio krcat protivničkim defanzivcima, to se i te kako osetilo.
Ocena
5
Ifet ĐakovacVezni
(od 60. minuta) Zaigrao u poslednjih pola sata nedovoljno oporavljen, stigao da učestvuje u jedinoj "krštenoj" akciji svog tima kada je Ćirković šutirao u gol i da nekontrolisano šutira preko gola u sudijskoj nadoknadi, kada je mogao da postigne počasni pogodak.
Ocena
5.5
Saša JovanovićNapad
(od 60. minuta) Nešto je počelo da se dešava pred golom rivala nakon što je on ušao u igru. Dva puta je TSC šutirao u okvir gola, jednom je to učinio upravo Jovanović, jednom Ćirković nakon njegove asistencije.
Ocena
6
Bence ŠošNapad
(od 73. minuta) Nedovoljno dugo na terenu za konkretniju ocenu.
Ocena
-
Ivan MilosavljevićVezni
(od 87. minuta) Ušao tek u poslednjih nekoliko minuta.
Ocena
-
Marko LazetićNapad
(od 87. minuta) Nedostajao je fudbaler njegovog profila domaćinu, ali minutaža je sasvim razumljiva s obzirom na pređašnju formu ove sezone.
Ocena
-
Jovan DamjanovićTrener
Gotovo da je vulgarno i dalje pominjati Žarka Lazetića, jer ovo više nije ni ta ekipa. Fale Jovanu Damjanoviću svi oni stubovi odbrane oličeni u Stojiću, Cvetkoviću, Antoniću, fali Saša Jovanović u pretprošlosezonskoj formi, fali zdrav Ifet Đakovac, fali klasičan napadač... Nije problem poraz, Legija je bila favorit, ali TSC je večeras potpuno nadmudren. Dovoljno je pogledati semafor, pa statistiku - oko 70:30 u procentima za domaćina, koji je prvi šut u okvir gola uputio u 84. minutu! Nastave li ovako Topolčani, biće ovo još jedna evropska sezona po Kubertenovom načelu, bez "k" od konkurentnisti i "b" od bodova za srpski fudbal.