OFK Beograd ima ozbiljnog golmana: Balša Popović razoružao Adema Ljajića

Vreme čitanja: 3min | sub. 03.08.24. | 19:31

Novi Pazar i Romantičari igrali bez golova

Goleada i pobeda nad Spartakom na premijeri Mozzart Bet Superlige 2024/25, remi bez golova protiv Romantičara u trećem kolu elitnog domaćeg takmičenja. Novi Pazar - OFK Beograd 0:0.

Domaćin je imao izrazitije šanse, stvorio ih je i u znatno većem broju, ali je Balša Popović našao lek za Adema Ljajića i Žulijusa Eđikea Oparu, takođe i za Rodnija Antvija.

Imali su i Beograđani svojih prilika, a Nikola Mituljikić je na isteku 90. minuta mogao da isporuči Pazarcima "hladan tuš".

Kiša praćena jakom grmljavinom sručila se na Novi Pazar nekih pola sata pre početka utakmice, čak u tolikoj meri da su se pojedini u novinarskoj loži pitali hoće li se uopšte igrati. Smračilo se, ali je intenzitet padavina popustio, pa je bilo kakvih-takvih uslova za fudbalsko vojevanje.

Novi Pazar je u prvom poluvremenu bio opasan po Popovića, koji je redom skidao udarce Nemanje Miletića u 12, Antvija u zicer situaciji u 17. i odmah potom i Opare.

Onda je na red došao Ljajić. Popović mu je odbranio slobodnjak u 26. minutu, da bi devet minuta kasnije crnogorski golman morao da vadi loptu iz mreže posle šuta bivšeg reprezentativca Srbije, ipak nakon evidentnog ofsajda nesuđenog asistenta Opare.

Novi slobodan udarac Ljajića sa pozicije za izrazitog levaka i još bolja intervencija Popovića u 38. minutu, pa minut docnije nešto lakši posao za najzaposlenijeg na terenu u prvom delu susreta nakon pokušaja Opare metar unutar kaznenog prostora gostiju.

Momci Sime Krunića mahom su bili orijentisani na posao u defanzivi, iako su prvi pokušali da priprete preko Aleksandra Paločevića, a neposredno pre obaveznog odmora imali su mnogo bolju priliku, kada je na slobodnjak Paločevića glavom pored stative tukao Aleksandar Đermanović.

Raspoložen je bio Mituljikić iz OFK Beograda početkom nastavka. Njegov prodor nije naplaćen u 47. minutu, kao ni akcija pet minuta kasnije iz koje je nešto više mogao da napravi Aleksandar Kahvić. Na dobro mu poznatoj lokaciji pojavio se Ebenezer Anan u 55. minutu. Doskorašnji prvotimac Pazaraca pronašao je Mituljikića, a lopta je na kraju završila pored gola.

Uzvratio je Opara u 59. minutu, kada je iz povoljne situacije plasirao pored stative. Mladi Nigerijac Opara u centru pažnje i u 66. minutu, ovog puta sa oko deset metara iskosa na maestralno dodavanje Ljajića. Uz pomoć stative, Popović je samo nastavio briljantno započeti posao.

Do kraja još nekoliko pretnji na obe strane, kao i tokom čitavog susreta - iz praznih pušaka. Najbolju šansu za Pazarce u finišu imao je Ljajić, ali jednostavno je ovo bio dan Balše Popovića, koji je u 86. minutu nadmudrio i Ognjena Bjeličića.

Povratnik u društvo najboljih žaliće za prilikom Nikole Mituljikića u 90. minutu, kada se isprsio Bjeličić.

NOVI PAZAR - OFK BEOGRAD 0:0