""
""

Okland treći klub na svetu, posle penala pao Kruz Azul

Vreme čitanja: 1min | sub. 20.12.14. | 19:40

Pobedu doneo Isa u petoj seriji, posle sjajne odbrane golmana Spunlija u prethodnoj

Okland Siti iz Novog Zelanda je osvojio bronzanu medalju na klupskom Svetskom prvenstvu savladavši šampiona Severne Amerike Kruz Azul posle boljeg izvođenja penala. Posle regularnog toka bilo je 1:1 (0:1).

Tokom prvog poluvremena nije bilo mnogo prilika, ali je Rajan De Vris u drugom minutu sudijske nadoknade doneo prednost svojoj ekipi.

Čim je počelo drugo poluvreme Meksikanci su počeli da napadaju, što im se isplatilo u 57. minutu, kada su preko Žoaa Rohasa došli do izjednačenja.

Do kraja meča viđeno je malo uzbuđenja, pa je meč završen bez pobednika. Tada se pristupilo izvođenju penala, odakle su kao pobednici izašli Novozelanđani, a trijumf su im doneli golman Spunli odbranom u četvrtoj seriji, kao i Isa pogotkom u petoj. Veliko slavlje za ovaj poluamaterski klub može da počne.

Da naglasimo, naš Marko Đorđević nije ni ulazio u igru, ali ga to neće sprečiti da uzme medalju.