"Karlos Vela"

Ono, kad daš četiri gola i ne pobediš na kraju (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 16.07.15. | 09:15

Meksiko i Trinidad podeleili bodove u spektakularnom derbiju grupe C (4:4), Kuba minimalcem do četvrtfinala Gold kupa

Karlos Vela

Poslednje kolo u grupi C KONKAKAF Gold kupa donelo nam je vatromet golova na meču Meksiko - Trinidad (4:4) i minimalan trijumf Kube nad Gvatemlalom, koji će joj biti dovoljan za plasman u četvrtfinale sa treće pozicije.

Sjajan meč videli smo u Šarlotu, gde je Meksiko posle prvih 45 minuta vodio golom Pola Agilara. Ništa nije slutilo da će  udrugom poluvremenu pasti još sedam golova, a nakon što je Karolos Vela u 51. povisio na 2:0, krenuo je rafal Trinidada. Kamings dva puta i Kenvejn Džons doneli su preokret za samo 12 minuta, pa je u 67. na semaforu stajalo 2:3.

Odgovor Sombrerosa došao je u finišu, Gvardado je u 88. izjednačio, a Džons u 90. minutu pogodio sopstvenu mrežu za prednost Meksika 4:3. Ipak, da se ovaj spektakl završi pravedno na kraju pobrinuo se štoper Trinidada Maršal koji je u trećem minutu nadoknade postavio konačnih 4:4 i doneo svom timu prvo mesto u grupi C.

U drugom meču ove grupe, Kuba je pogotkom Majkela Rejesa u 74. minutu savladala Gvatemalu 1:0 i obezbedila plasman u četvrtfinale kao jedna od dve najbolje trećeplasirane ekipe.

Parovi četvrtfinala Gold kupa: SAD - Kuba (subota, 23), Haiti - Jamajka (nedelja, 02.00), Trinidad - Panama (nedelja, 22.30), Meksiko - Kostarika (ponedeljak, 01.30).