Romelu Lukaku (©Reuters)

Parma pola sata bila bez golmana, Lukaku to iskoristio i golom na debiju spasio Napoli

Vreme čitanja: 2min | sub. 31.08.24. | 23:10

Belgijanac juče stigao, a večeras prvencem pokrenuo veliki preokret domaćina. Golman gostiju Zion Suzuki dobio drugi žuti karton u 75. minutu, a zbog iskorišćenih izmena, na golu stajao defanzivac Enrike Delprato koji nije sprečio poraz - 2:1 (0:1)

Kada ti na golu ne stoji golman, teško je izdržati i pola minuta, a kamoli celih 25. Toliko je Parma posle drugog žutog kartona Ziona Suzukija, a zbog potrošenioh svih izmena, sa rezervim defanzivcem Enrikom Delpratijem između stativa, morala da brani minimalno vođstvo na gostovanju Napoliju, I nije uspela, pošto je poklekla u samoj nadoknadi vremena. I to 11-minutnoj! Sa dva gola, najpre prvencem Romelua Lukakua u 92, pa onda i četiri minuta kasnije preciznim trzajem glave Andre Frenka Zamba-Angise, domaćin je uspeo da stigne do druge pobede iz tri kola italijanske Serije A - 2:1 (0:1)!

Niko ne može da se otrgne utisku da bi sve bilo drugačije da ne beše nepromišljenog poteza japanskog čuvara mreže koji je ostavio na cedilu ekipu. Mada, donekle krivicu nosi i trener Fabio Pekia koji je napravio sve izmene već do 73. minuta. Da je sačekao još 120 sekundi, mogao bi da na crtu stane Leandrio Čizola, kojem je i mesto tamo. Učinio je Delprato sve što je mogao, ali čudo nije napravio.

Na kraju je u velikog heroja izrastao Lukaku koji je tek juče stigao podno Vezuva i bez ijednog timskog treninga odigrao poslednjih pola sata utakmice. I to kakvih! Onakvih kojima poručuje da će biti ozbiljno pojačanje za ekipu Antonija Kontea. Oduvek je Belgijanac najbolji fudbal igrao na Apeninima, a deluje da će posle Intera i Rome, biti "aždaja" i u dresu Napolitanaca.

Velika šteta za goste koji su imali vođstvo od 19. minuta kada je precizan sa bele tačke bio Anže Boni. I pored poraza, povratnik u elitno italijansko društvo je prikazao još jednu odličnu partiju, posle Milana bio na pragu da sruši i drugog velikana, ali ga je nesmotrenost njegovog golmana, koštala tri boda. Nije uspeo da se odbrani od opsade domaćina u završnih deset minuta.

Napolitanci su ovako posle Bolonje, uknjižili drugi trijumf zaredom i sada imaju šest bodova čime su dospeli na deobu trećeg mesta. Bila je ovo istinska pobeda na "mišiće" i uz dosta sreće, ali ona koja može da pozitivno utiče na moral cele ekipe.

U narednom kolu, nakon reprezentativne pauze se ponos Juga sastaje sa Kaljarijem na gostovanju, dok Parma dočekuje Udineze.