Pavlov ispisao istoriju Železničara pod Bagdalom

Vreme čitanja: 4min | ned. 30.07.23. | 21:58

Pobeda Pančevaca protiv Napretka na debiju u Mozzart Bet Superligi – 1:0

Kasnio je debi Železničara u šampionatu, zbog jakog nevremena koje je pred zakazani početak zahvatilo Rasinski okrug, ali neće po tih sat vremena kašnjenja pamtiti istorijski meč tim iz Pančeva. Iako je iskustvo u Mozzart Bet Superligi bilo na strani Napretka, s obzirom da je Železničar novajlija u elitnom rangu, na terenu to je izgledalo potpuno drugačije.

Gotovo idealno delovala je poslednja linija tima iz Pančeva, a za nju baš i ne možemo reći da nema zrelost, dok je napad gostiju učinio taman dovoljno za veliko slavlje na premijeri ekipe iz Banata na velikoj sceni: Napredak - Železničar 0:1.

Jevgenij Pavlov biće onaj čije će se ime pamtiti decenijama u Pančevu. U jednom od retkih izleta Železničara na protivničku polovinu uspeo je ono što Napretkovi napadači nisu. Nisu, istina, ni imali mnogo prilika za to, jer više nego snalažljivo izgledala je odbrana gostiju, posebno u štoperskoj liniji sa više nego iskusnim Jovanovićem i Stankovićem.

Sa druge strane, pomalo paradoksalno, više borbenosti je tim iz Kruševca prikazao na generalnoj probi protiv Radničkog nego danas u borbi za bodove. Kada se uz to doda nepovezanost u linijama i skoro potpuni nedostatak maštovitosti u napadu, ne čudi radost Predraga Rogana na terenu na kojem je ne tako davno više želeo pobede domaćina.

Skoro nimalo sadržajno prvo poluvreme donelo nam je tri uzbuđenja. Mogao je Stanojlović na dodavanje Đorđa Jovanovića da se na najbolji način prikaže na premijeri pod Bagdalom, ali se zapravo dobrano obrukao iz više nego izgledne pozicije u ranoj fazi meča, kada je gotovo neometan sa nekoliko metara od gola jedva šutirao ka Živkoviću. Posle praznih minuta, dogodilo se ono što će ukrajinskog novaliju u redovima Železničara, Jevgenija Pavlova, upisati u istoriju pančevačkog kluba kao strelca prvog gola u najjačem rangu. Iskusnog špica dobro je našao levi bek Konatar, loptu je, istina, skoro nedodirljivom za Bajića učinio i blok Jovanovića, pa je ona preskočila golmana Napretka i napravila lagani posao Pavlovu da je na drugoj stativi u 28. minutu ubaci u mrežu.

Držao je ponovo kruševački superligaš loptu, ali bez imalo smislenosti u igri, pa je najbliži pogotku u prvom delu igre bio u 44. minutu kada je Krstić, nešto agilniji od ostatka tima, sa ivice šesnaesterca tukao u prečku.

Menjao je, sasvim očekivano, Perišić odmah na pauzi, pa je Tomić ostao u svlačionici, a na teren otišao još jedan novalija i krilni napadač, Stoiljković, te je Jovanović, kao preostali bočni napadač, promenio stranu. I ponovo je kakva-takva ofanziva Čarapana u prvi plan izbacila Stanojlovića, ali je on danas bio daleko od željenog elementa. Nedugo zatim zamenio ga je Babić, pa je Nenadović otišao u špic.

Menjao je potom i Rogan, šansu dao mladom Kneževiću, koji je u Pančevo stigao iz Elčea, ali i napadaču Šušnjaru, no tim gostiju je pre svega morao da brine o defanzivi. I učinila je ekipa iz Pančeva drugo poluvreme još manje zanimljivim, Napredak je još više držao loptu u nogama, ali ni to ni debi napadača Bojovića u završnici meča ni šansa Jovića u poslednjoj sekundi nisu doneli nikakav rezultat, osim saznanja da će još mnogo vremena biti potrebno Perišiću da posloži tim.

Za tim Železničara nije samo upisana istorija, već je pobedom i ubrizgana injekcija samopouzdanja pred nastavak borbe za bodove. Već sledećeg vikenda u Pančevo dolazi lučanska Mladost, pa će današnji gost imati dobru priliku da na nestvaran način započne premijerni šampionat.

NAPREDAK - ŽELEZNIČAR 0:1 (0:1)