Strahinja Pavlović (Reuters)

Pavlović se posle prvenca uklopio u defanzivnu anarhiju Milana, izmene sprečile poraz (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sub. 31.08.24. | 22:43

Lacio preokrenuo blickrigom preko letnjih pojačanja, ali je četvorostruka izmena Fonseke spasila Rosonere

Sve je u Milanu naopako na početku ove sezone. Primer je i Strahinja Pavlović, pojačanje iz Salscburga.

Srpski reprezentativcem je prvencem na Olimpiku isporučio porciju osvete klubu za koji je nekad trebalo da potiše, a onda se uklopio u defanzivnu anarhiju koja zahvaljujući hazarderskim izmenama Fonseke nije završena porazom – 2:2.

Teško da bod protiv Lacija mogu da zadovolje bilo koga u Milanu iako bi zvonile sve lampice da je upisan poraz. Fonseka se naslova o ekspresnom otkazu (makar za sada) spasao bacanjem u vatru svega što je imao na klupi. Ali, Milan posle tri kola ima samo dva boda do kojih je dopao prilično srećno i to je početak ispod svih očekivanja. Pogotovo što rivali nisu bili najjači timovi lige već Torino, Parma i večeras Lacio. Još jedna sezona koja ne miriše dobro za Rosonere...

Sve je ovo posledica i slabe letnje transfer politike američkih vlasnika i njihovih uposlenika poput Zlatana Ibrahimovića. Kad Milan dođe u situaciju da mu kao startni špic počinje Noa Okafor, jasno je da nešto nije rađeno kako treba ovog leta. I onda u takvoj situaciji još trener odluči da pametuje bez razloga i da na klupi ostavi nosioce igre kao što su Rafael Leao i Teo Ernandez. Plus kapiten Davide Kalabrija koji daje kakav-takav defanzivni balans timu.

Strahinja Pavlović je bio jedna od centralnih figura utakmice. Već u trećem minutu je sa gol-linije očistio Kasteljanosov šut i spasao Rosonere, a u osmom je izrastao u heroja i na drugoj strani terena. Sjajno je Srbin skočio posle kornera Pulišića i glavom zaskuao loptu u mrežu za vođstvo Rosonera. Nastavio je da igra sjajno, držao odbranu Milana i bio njegov najbolji pojedinac. Lacio je bio neprepoznatljivo loš i videlo se da je Baroni promašio sa formacijom i izborom igrača. Mogao je Milan na poluvreme i sa 2:0 ali je Okafor propustio dobru šansu.

Baroni je na poluvremenu uveo Marušića i Isaksena i napao Milan tamo gde je najtanji - po bokovima! Opšte je poznato da je Teo Ernandez lokomotiva koja ofanzivno vuče Milan, ali i da je defanzivno Ahilova peta Rosonera što se videlo u prva dva kola kada su golovi primani preko njega. Večeras ga je menjao Teraćano, a navijači Milana su dobili i desnog beka koji ne igra odbranu. Pojačanje iz Totenhema Emerson Rojal je pokazao da će Milan sa njim defanzivno da pati kao sa Teom. Ali i da ofanzivno nije ni blizu Francuza.

Lacijev novajlija iz Arsenala Nuno Tavares ga ja za par minuta razvalio! Levi bek Rimljana je u 62. minutu pobegao Emersonu, lansirao Diju, a ovaj na petercu našao Kasteljonsa kojeg su slabo markirali Pavlović i Teraćano. Samo četiri minuta kasnije, Pavlović je izgubio loptu pred svojim golom, Tomori nakratko otklonio opasnost, ali se po levom boku opet spustio Tavares. Preleteo je Emersona i uputio loptu na peterac gde je drugo letnje pojačanje Dija umakao iz Pavlovićevog zagrljaja i tapnuo loptu u mrežu. Strahinja je na teži način naučio da je za defanzivce u Seriji A i dalje najbitnije igranje odbrane.

Posle sat vremena kontrolisane situacije, Milan se raspao za nekoliko minuta. Fonseka je poput kockara hazardera rešio da baci u vatru sve adute koje je imao i napravio je četvorostruku izmenu. Ušli su Leao, Ernandez, Musa i Ejbraham koji nije imao ni trening sa ekipom. Minut kasnije je Teo probio, Ejbraham odložio, a Leao završio. Usledila je pauza da seb igrači rashlade, a jedino Teo i Rafa nisu prišli klupi Milana da čuju šta Fonseka ima da kaže i jasno su mu stavili do znanja šta misle o njegovim eksperimentima večeras.

Na kraju je Ejbraham mogao da ima i bolji debi od nedavnog Moratinog ali mu je Provedel odbranio šut u nadoknadi vremena nakon što je izbegao ofsajd zamku.

Milan na reprezentativnu pauzu odlazi u prilično loše raspoloženju i već je napravljen deficit koji je teško nadoknadiv u trci za titulu. Ako su Rosoneri uopšte i bili kandidati za skudeto.