Komentari na vest

Pjerluiđi Kolina: Pola ulaznice koju sam platio ode na prekide, spremite se za nadoknadu od devet minuta

v

veliki strumf

pre preko 2 godine

Просто! Као у футсалу кад судија свира фаул, лопта оде у аут итд. време се зауставља! Нема дискреционог права судије да продужи 3, 5 или 9 минута, нема одуговлачења, ничега. Нека се игра 2 пута 30 минута, а играчи нека се ваљају колико год хоће! Мада би и тада ваљање било проблематично јер није само ствар у томе што се украде време, већ се убије ритам утакмице и убије рутам екипе која напада и јури гол. Али, ништа није савршено. Ипак, видимо да у футсалу, кошарци и другим спортовима временски ограниченим, са заустављањем тока времена, нема таквих ваљања и одуговлачења.
G

Gost357

Upravo tako. Jos samo bi dodao kad sudija zvizne imas 5 sekundi da izvedes prekid u protivnom lopta za protivnika.
B

Bravooo!!!

Ovo bi bilo nesto najbolje sto fudbalu moze da se desi. Ne pamtim da sam odgledao neki mec samo iz ovog razloga!
H

Hrvoje

Samo ti produžuj Colina, 9 minuta je malo, barem 12 minuta, ja ću sve manje da vas gledam.
r

roni

mogu pravila da se menjaju do mile volje kad kvalitet igre ostaje isti.ovo sto danas igra ne moze igracima da se zove.
G

Gostanko

Ja ne razumem cemu sluzi stoperica onda. Brate mili,nastelujes je na 45 minuta i kada krene mec startujes.Kod svakog izlezavanja,slobodnog udarca,gol auta,kornera,proslave gola i cega god,sasvim jednostavno stopiras stopericu dok lopta nije u igri.
S

SJ00

sve je ovo u redu,ali onda uvedite u svakom klupskom takmicenju iste budzete pa da se svi mogu ravnopravno takmiciti. Manje slabije ekipe se brane i odugovlace kao taktiku. To je jedna vrsta taktike koja je oduvek postojala. Ovo ce samo stvoriti vise prostora za reklame i novca,a jace ekipe imaju vise vremena i lakse izbace slabije.Zamilsi neko namerno krene da izbacuje loptu u aut sto jace u tribine koliko bi trajala utakmica.Dovoljno ste upropastili fudbal varom i stalnim menjanjem pravila(pogotovo za golmane koji sve manje zasticeni i nikakve prednosti nemaju).Onaj ko voli fudbal zavoleo ga je zbog onoga sto je bio,a ne zbog ovoga sto je sada i to je razlog zasto ga omladina sve manje gleda kao i generalno sport koji se sve vise komercijalizuje...
d

drago10

svaka čast na komentaru, to je prava istina o tome zašto neke ekipe igraju "antifudbal", odnosno defanzivno, i zašto odugovlače vreme,,, jednostavno to je postao jedini način da budete u nekom minimalnom egalu s protivničkom ekipom koja ima neki 20 puta veći budžet i koja može da kupi sve vrhunske fudbalere
G

Gost357

Nebi se slozili svi znamo kako igra atletiko madrid a ima pogledaj im budzet i igrace. Ili bilo koji tim murinja a po italiji da ne govorim svaki tim kad ima pozitivan rezultat svaki iole kontakt to je valjanje po 2 min.
G

Gost4

Protiv svakog sam novog pravila, ali ovo ima smisla realno je tako mnogo vrmena ode na izmjene, prosleve golova da ne pricamo kad se valjalju po terenu ili izvode prekide. Realno ne treje poluvreme 45min vec sa svim pauziama od 35 do 40min sve zavisi
a

ajde bre

Najvise trosi besmisleni VAR.
c

cirkus

Na kraju dana deluje da je najbolje igranje 2x30 minuta sa pauzama u sekund za svaki prekid igre, kao u rukometu jelte. Jasno je odavno da je skoro svako izvodjenje prekida 20ak sekundi posla, i to ako se ne odugovlaci..
H

Hepek

Kako ste krenuli sa menjanjem pravila fudbala vidim da cu ja uskoro da otkazem kablovsku na kojoj gledam samo fudbal. Hvala na ustedi para
R

Realan skroz

Ovo nama koji igramo 3+ dusu dalo!!!
i

igor78

Apsolutno podržavam. Muka mi je od foliranata u onih zalizanih seka-persa što se valjaju po 2 minuta nakog svakog jačeg kontakta. Uvesti zaustavljanje vremena, ali takođe uz to treba doneti i pravilo da igrač koji provede duže od 15 sekundi na travi izlazi van terena da mu se ukaže pomoć, a može da uđe u igru u sledećem prekidu ili nakon 3 minuta ako ne dođe do prekida. Znate koliko bi ove izmene smanjile foliranje!?
d

drago10

nije problem foliranje nakon jačeg kontakta, problem je foliranje nakon svakog dodira ili čak kada i nema dodira,,, vreme ne trebazaustavljati, samo treba da se pusti muška igra, a ne prekid svaki blagi dodir
I

I još ...

Da se uvede da kao u hokeju mogu i da se pošibaju dva igrača, samo naravno, van terena i da ne mora var da gleda ko je dobio više batina :)
A

AntiplasticaR

Svi bi sibali Nejmara 😁😁
d

drago10

nejmar bi se odmah penzionisao da se to pravilo uvede, pa i ovako nakon svakog dodira plače
S

Srbija Majka

Zaustavis vrijeme na svakom prekidu igre i imas tacno odigranih 90 minuta...bez da se iko moze zaliti i da se proracunava na kraju koliko je neko izvrsio izmjena ili odugovlacio vracanje lopte u igru. Veoma jednostavno!!!
I

Isnogood

I onda gledas utakmicu 6 sati, jer u svaki prekid ubace reklame
K

KBRK

Odgledajte RAGBI i vidite koliko treba snage da se igrač obori na zemlju a koliko da se sa iste ne podigne u roku od par sekundi. Svako ležanje na travi duže od 30 sekundi, 5 minuta provere zdravlja van terena...pa neka se previjaju kao babe. Izvođenje auta- rok 10 sekundi ( nove lopte moraju da stoje na svakih 10m pored terena).

Gost17

Bukvalno si rešio sve probleme u 3 rečenice... Slažem se... Samo još da oni hoće da prihvate ovo... Naravno da im ne odgovara :)
I

Isnogood

I 30 sekundi je previse, ali odlicna ideja. Svaki prekid igre zbog igraca na zemlji, odmah igrac napolje na proveru, a ne da se izvodi samo ako udje lekarski tim. Ako ti lezis toliko na zemlji da se igra prekine, onda moras i na pregled. Isto za ta foliranja da dobiju zuti po celom terenu, kao sto je slucaj u 16 sada.
K

Koan

Prestanite za željom da amerikanizujete svaki sport,i da brojite samo koliko ćete zaraditi ili koliko dobiti. Ovakav fudbal, sa manje više istim pravilima, se igra preko 100 godina. I uvek je bilo prekida, odugovlačenja i svega što je danas. Kad se igralo sa jednom loptom prekid utakmice da se ona vrati u igru su trajali i trajali. Sakupljači lopti su sabotirali gostujuće timove,igralo se sporo..i mnogo drugog. Fudbal ovakav, bez komplikovanih pravila kao u drugim sportovima, je najinteresantniji. Bolje poradite na pravilima VAR-a (koji jeste u osnovi dobar) da par santimetra ne budu odlučujući
G

Gaxx

Mesta za još jednog uhleba ,još jednog sudiju jer 6 njih je nesposobno da vodi meč,ovaj će da bude sudija merač vremena
G

Gost RS

Iako bi na početku bilo neobično, samo efetivno vrijeme kao u košarci,odmah si eliminisao namjerno odugovlačenje jer nikom nije u inetersu. Dosadašnja nadoknada vremena do 5 min je čista farsa kad znamo da u jednom pol. uglavnom nema ni pola sata efektivne igre a i sama nadoknada često prođe u odugovlačenju od strane ekipe kojoj to odgovara. Razmotrio bih ja i druge izmjene, zašto u fudbalu izmjena mora da bude definitivna i bez povratka na teren? U svim ostalim najpopularnijim sportovima sa loptom igrači se odmore i vrate kad je bitno, samo u fudbalu kad izađeš-izašao si.
N

Ne slazem se

Zamisli ovo: korner, slobodan udarac (negde bocno, ili dalje, gde moras da centriras) - znas sta bi bilo? Po 7 izmena na obe strane, da udju visi igraci, u obe ekipe - prva koja napada da ima bolji skok za gol, a druga da se odbrani. Zamisli te letece izmene, ko bi to povatao, sta se tu desava?! Jos zamisli sudije, navijace, klupu…to bi bilo ludilo. Da ne pricam o potrosenom vremenu. Tako da, ako je izasao, izasao je, to mu je to i nolje tako.
P

Princ

Sve je to lepo , al sve cesce bi dolazilo do povreda , umora i ozbiljnih komplikacija sa srcom , ko je igrao fudbal zna koliko je to gladijatorski sport gde ima toliko promena pravaca,sprinova,skokova,duel igre itd,zamislite da se to poveca na jos 20 posto 30 posto tako sto bi utakmica trajala duza,pa ekipe bi morale da imaju roster od 30 igraca da bi izgurale sezonu,9 min okej,al zaustavljanje vremena nikako,nije ovo basket !
D

DKP

Ekipe se sastoje od 25+ igrača. Ne mora da se svodi na 15 igrača u rotaciji, neka odmore i preskoče koji meč.
j

jozef_k

glavni sudija ne bi trebalo da ima veze sa odredjivanjem nadoknade, ili da eventualno ko-saradjuje sa nekim. dakle, trebalo bi u var sobu dodati još jednog sudiju koji precizno meri izgubljeno vreme (trebalo bi konkretno odrediti šta u to spada). nakon 45. minuta, oni su na vezi i taj organ obaveštava sudiju - npr. potrošeno je precizno 17 minuta i 47 sekundi - dakle ide nadoknada od 15 minuta, i to je to.
Č

Čuj pola ode

Ne zna on šta je večiti derbi... 85 minuta valjanja po travi, 3 minute scenskog koškanja i 2 minute nameštanja štucni i frizurica...
I

Izdaja U Tem Denveru

Jednostavno, zaustavi se vreme kada je prekid i to je to. Samo bi to povuklo za sobom i skracivanje utakmice na 60,70 minuta jer bi u suprotnom mecevi trajali vise od 2 sata. Nema nadoknade, nema pustanja poslednjeg napada. Igra se do poslednje sekunde i vozi. Svidja mi se i ovaj predlog da kad se mec zavrsi bez golova da ekipe ne dobiju bodove.
1

1312

Убрзајте фудбал,тако што ће се за утакмицу која се заврши нула-нула..."добијати" нула бодова...а тек би се убрзала да сваки нерешен резултат доноси нула бодова,али то је можда превише
d

dule pop

covek upravu i svako lezanje da se precizno meri i toliko nadoknadi pa ovi sto cuvaju rezultat neka leze