Komentari na vest

Podne u Teksasu, nešto kao stadion, Kurasaova prva četvrtina i Nemci kao Nemci

Zeljko Markovic

pre 5 dana

Kako je to pompezno najavljeno u .vestima" Nemačka ubedljivo pobedila Kurasao" videćemo kako će igrati kad dođu Englezi ili Španci ili neki drugi jači tim
V

VFB - ЗВЕЗДА

pre 11 dana

Ма добро одрадили су то Немци, сада ћемо видети даље ... Еквадор и Обала Слоноваче .. све је пуцало ноћас на тој утакмици, а и кадар од обале је 520 Мио..... Еквадор 380 Мио.... нису за потцењивање... Видећемо..

Valentina Kolar

pre 11 dana

Kako je to pompezno najavljeno u vestima" Nemačka ubedljivo pobedila Kurasao" videćemo kako će igrati kad dođu Englezi ili Španci ili neki drugi jači tim

Sladjana Mitrović

pre 11 dana

Španija osvaja!

Kristina Janjic

pre 11 dana

nače, Kurasao je najmanja država ikad koja je nastupila na SP i repka im je stara 15-ak godina. Imali su problema oko financija, loše subvencije od strane države, pa je za neka putovanja igračima....
Kakva mašinerija.. Doduše protiv jedne od najslabijih ekipa prvenstva .
p

plavacc

pre 11 dana

treba im skinuti kapu,nema nipodoštavanja i potcenjivanja,igraj tebra do kraja
S

Slaviša Trifunović

pre 11 dana

Nemci u stilu,sa mnogo golova.Videće se njihov kvalitet protiv Engleske,Francuske,Španije,Argentine.

sinisa martinov

pre 11 dana

Inače, Kurasao je najmanja država ikad koja je nastupila na SP i repka im je stara 15-ak godina. Imali su problema oko financija, loše subvencije od strane države, pa je za neka putovanja igračima prijevoz financirao sam trener.

Mihajlo Milenkovic

pre 11 dana

Svakako je uspeh sto su dali i taj jedan gol, Nemacka sila, samo da ne bude kao svako SP.
Vise se ocekivalo od Nemacke i od igre njihove,golova i utakmice.
A

Anti.

pre 11 dana

Kad je već Svjetsko prvenstvo, što se ne bi igralo stvarno svjetski? FIFA ima 211 saveza. U prvom krugu domaćin preskače, ostaje 210 reprezentacija. Izvučeš 105 parova, igra se jedna utakmica, a pobjednici plus organizator idu u drugi krug. Tu ostaje 106 reprezentacija i opet ista priča: 53 para, jedna utakmica. U trećem krugu ostaju 53 ekipe, pa zbog formata dodaš još 11 najboljih eliminisanih iz drugog kruga, po gol-razlici, kartonima i sličnim kriterijumima, i dolazimo do 64 reprezentacije. Onda ide normalno: šesnaestina finala, osmina, četvrtfinale, polufinale i finale. Mogu se napraviti nosioci po FIFA rangiranju, čisto da se u prvom krugu ne desi Španija - Francuska. Mada, iskreno, meni ni to ne bi smetalo.
M

Ma da bre to

pre 11 dana

Ma jok baki daj 210 ekipa u grupe po 15 da svetsko traje do sudnjeg dana...
K

Koventri1986

pre 11 dana

Kurasao je sličan Srbiji. 2000 godine Holandija-Srbija 6-1, 2006 Argentina-Srbija 6-0.Tako da mi neznalice,pričamo kako je neko zalutao na svetsko prvenstvo.
p

plavacc

pre 11 dana

to nije bila srbija već ona nakazna abortirana država i selektor koji vodi sina da vidi nemačku...trebali smo i gore da prođemo

Драгана Косић Ех Јовић

pre 11 dana

i kladionice i navijači svi su očekivali puno golova

dejan1978fiser

pre 11 dana

Gaze nemci kao grom
P

Petar Nedeljkovic

pre 11 dana

masina za golove
m

mozzart50

pre 11 dana

Nemci se ne predaju, ali dolaze jace ekipe za protivnike
G

Gost13

pre 11 dana

Nemci deluju moćno ali mislim da je realnost bliža onome što su preživeli na prethodna dva prvenstva i da će ih prva ozbiljna ekipa ubiti ko zečeve.

Amir Tuzlic

pre 11 dana

Mašina za golove bravo 👏
m

mandzinokrug

pre 12 dana

Polako,videcemo ih kad budu jaci protivnici
M

Mirko12345

pre 12 dana

ispadaju Nemci čim dođu normalni timovi
N

Nezz63

pre 12 dana

Posle prvog poluvremena, Italijani bi se malo povukli, Španci bi se dodavali na sredini terena celo poluvreme, a ovi krvnici gaze do kraja... Vole
N

Nem

pre 12 dana

Sta bi bili Nemci bez stranaca ;).
A

Agruja 84

pre 11 dana

Isto sto I Francuzi. Dosta vise s tim glupostima. Ne zivimo u 1936.godini

filipdjuk11

pre 12 dana

Nemci igraju lep ali i previse otvoren fudbal koji moze da ih kosta u nastavku. Imaju kvalitet za vrh ali imaju i tezak zreb

N1cT0

pre 12 dana

Nemci ozbiljni favoriti
A

AlexV

pre 12 dana

Napunise do vrha ovog srpskog zeta Kurosavca.

pavlee15

pre 12 dana

ovaj fudbal j smesan najdosadnije svetsko
o

ogiibk

pre 12 dana

Francuska osvaja

nedjo nedjo

pre 12 dana

Ne mora ništa da znači
T

Titula i Dupla

pre 12 dana

Zvezda se zvanicno odrekla 600.000 evra pomoći od FSS za održavanje terena u korist malog nogometnog jsd kluba! To ipak nešto govori o finansiskom stanju u kojem se klub nalazi i da su sve te price o "velikom dugu" cista laz i izmisljotina! Prezaduženi klub uzma svaki dinar a ne poklanja cak 600.000 evra drugom klubu da bi renovirao jna lavor, a jos naglašeno je da će rekonstrukcija Marakane biti iz sopstvenih sredstava! Čisto da se zna...
ovi nisu zaslužili da igraju na prvenstvu.

Salleee

pre 12 dana

Kakvih sve ekipa ima na ovom svetskom samo nas nema. Eee stručnjaci moji

Cipele

pre 12 dana

Nemacka osvja!!!
dok su imali snage, cim su Nemci dali gas to je bio kraj
d

ddje

pre 12 dana

nije ovo merilo

Бранко Шијак ⚪️🔴⚪️🐔

pre 12 dana

Кураљсао није никакво мерило, али ова Њемачка је стварно сила. Дали им људи 7 комада и нападају као да је 1 - 0. То је прави фудбал који нажалост не игра нити једна држава у Европи осим Њемачке.
N

Nenad1246

pre 11 dana

Njemačka? Šta ti je Njemačka?
nivo fudbala je smešan. uefa je unistila fudbal
Nemacka osvaja!

Bakosbaki

pre 12 dana

Naravno, za sve su se pitali Panceri i nakon prve četvrtine dodali gas,
i

ivanKg

pre 12 dana

Kako mi je zao sto nema nas msm mi jesmo sportska nacija ali da se ne lazemo dao bi sve srpske uspehe za jednu medalju u fudbalu najbolji sport.Ne moze nista da se meri euforija,gledanost,pare,navijaci,oba pola gledaju,ceo svet prati nema bolje stvari od fudbala
L

Liče

pre 12 dana

Aki nemoj da smaraš više
@

@

pre 11 dana

Au vidi ga, sad i nik promenio ahahahhah.
N

Nenad1246

pre 11 dana

Mi sportska nacija? Najveći procenat pušača u Evropi. Najveći procenat kardivaskularni bolesti povezanim sa neaktivnim i nezdravim životom i po tebi smo mi sportska nacija.
K

Kalabasas

pre 12 dana

Vole nemci da se izivljavaju na nedoraslima, ocekujem ovako nesto u ligi nacija i protiv nas,gas do daske,nema nebitnih utakmica .
O

OptimusPrajm

pre 12 dana

Prvi pravi spektakl od utakmice, više golova nego kornera, svaka čast obema reprezantecija na prelepom fudbalu
B

Brundo

pre 12 dana

Svakakva li boranija učestvuje ovde.Nekakav Kurasao igra a nema Italije, Danske, Poljske, Nigerije, Kameruna, Čilea.
S

Slaba odbrana

pre 12 dana

Brundo-Ko im je kriv što ne mogu da se plasiraju.Samo lud čovek može da žali za Italijom koja ne može da izbaci Makedoniju i Bosnu da bi se plasirali na dva SP,pritom primili su 7 golova od Norveške,od Izraela primaju 4 gola.Danska se nije plasirala jer nije pobedila Belorusiju kući o čemu dalje pričati,Poljska izgubi od Finske,dva puta igraju nerešeno sa Holandijom a izgube od Finske,u baražu ispadnu od Švedske.Nigerija izgubi od Benina,odigra nerešeno sa Zimbabveom koji je najgora ekipa u grupi i pored toga Nigerija igra baraž i ispadne od Dr Konga,Kamerun isto ispao od Dr Konga,pre toga u grupi odigraju nerešeno sa Esvatinijem koji je najgora ekipa u grupi,potom dva puta odigraju nerešeno sa Angolom,pa nerešeno sa Libijom.Čile bio poslednji,od 10 reprezentacija 6 je išlo direktno a sedma je išla u baraš,Čile je bio 10.Eto zašto nema pojedinih reprezentacija.
T

Trol

pre 12 dana

Ocekivano, ovakvo izivljavanje ocekujem i Brazil Haiti, Spanija Z Ostrva i Argentina Jordan
r

riochapke

pre 12 dana

Ne verujem da će Z. ostrva biti za popravljanje gol razlike, nisu oni džabe dospeli na svetsko prvenstvo. A ove ekipe iz srednje Amerike se nikad ne bi plasirale da nisu domaćini SAD, Meksiko i Kanada koji nisu morali da igraju kvalifikacije.
F

Fanste933

pre 12 dana

svaka cast eto, porrudili su se

Aleksandar3006

pre 12 dana

na ovom turniru očekujem još sličnih rezultata jer zbog proširenja ima mnogo repki koje nisu dorasle najvećoj smotri fudbala. Nemci su jedini koji skoro na svakom Svetskom prrvenstvu naprave neki ovakav rezultat.
N

Nenad1246

pre 11 dana

Šta ti je to repka?

Predrag Blagojevic

pre 12 dana

Nemci su jaki odlican pola tima bqjerna neverujem da mogu do finala
Nemci ko nemci nemaju milosti
R

RE5PECT

pre 12 dana

po meni, nisu nemci to sto su bili. Jeste da ispostuju protivnika do kraja ali nije to to.
S

Space Fun

pre 12 dana

Ovaj levi bek Natanijel Braun mi je bas zapao za oko,decko je pokidao veceras a ima tek 22 god.

Masterselidbe

pre 12 dana

Zato sto se izivljavaju ispadaju u sesnestini od bilo koga

Petar Lukić

pre 12 dana

Undav je ozbiljan igrač
V

Vuk Pavlovic

pre 12 dana

ocekivano bas ocekivano
B

Batigool

pre 12 dana

Hahaha vestacka ineligencija zabagovala kada sam pitao kako se zove stanovnik Kurasao.Error 404.Prvo kaze Kurasaovac pa onda Kurasaonin,pa Kurasašanin.
k

kurasaooo

pre 12 dana

KURACAČANIN HAHAHAHAHAHHA

Dareda88

pre 12 dana

Mnogo jak protivnik.
N

Natalii29

pre 12 dana

svaka im cast ocigledno da je sreća bila na njohovoj sttani

Pa dodo sam

pre 12 dana

Na trenutak sam strahovao za hendikep 3.5 :-)
I

Irac66

pre 12 dana

Stvarno su neke reprezentacije zalutale na SP. A Nemacka uvek standardno. Nema opustanja. Igraju do kraja

Uskekruske

pre 12 dana

Kako je njih pobediti
@

@

pre 11 dana

Valjda loptom, sta ti mislis?
L

Ludilo mozga

pre 12 dana

Majka ulazi u sobu da probudi sina za skolu i kaze "Ustaj sine Osam je".Kaze mali "Jel Musijala"???
T

Teodora77

pre 12 dana

i nama bi isto toliko dali

Novi

pre 12 dana

Ovo je bila demonstracija sile
J

JapanskaVjeverica

pre 12 dana

Panceri pregazili posle 20 minuta. Klasa Nemacke se vidi kad dodaju gas, a Kurasao je skupo platio debi na Mundijalu. 7:1 je najava da su opet kandidati za vrh.
P

Pfc

pre 12 dana

Druze, samo nisi napisao da su zalutali, zahvaljujuci FIFA. Sve je to lepo, egzotika, amaterizam...ali nije fer. Ili je fudbal profi do kraja, ili nije
D

Deni blok 45

pre 12 dana

Svaki normalan Srbin treba da navija za svoje komšije Hrvatsku i Bih, kao i za Kurasao jer za njih brani srpski zet. Glave gore, momci!

Lazar Milovanović

pre 12 dana

Dodali gas i dovidjenja
B

Bojan19919

pre 12 dana

Ja ne znam sta vi ocekujete 16 reprezentacija iz Evrope, 3 iz Afrike, 2 iz Azije, 3 iz Juzne Amerike??? Svako ima pravo da igra kvalifikacije i da se kvalifikuje.90% ljudi je bilo protiv Super lige u mesto Lige Sampiona jer ce navodno igrati samo najbogatiji, najuspesniji i najbolji, a sada vam ovo smeta...
M

Miloschiiish

pre 12 dana

E sad citam komentare i bude mi jasno sve. Srbija nije na svetskom zato sto nemamo sistem i zato sto nam je mentalitet takav kakav je, evo pljujemo kurasao umesto da se ugledamo za njih. Jesu banana drzava, ali su godinama gradili sistem dok ga nisu izgradili. Koji mi sistem imamo? Prolaze kroz kvalifikacije isto kao i mi, i ko nam brani da imamo bolji sistem od nemacke? Mentalitet je nama srbima bolesno los, najbolji smo na svetu, najbrzi, najjaci, najoametniji, sve naj naj a nema nas na mapi sveta. Mi smo od argentine izgubili 6-0 2006 na svetskom prvenstvu, i sta sad? Sistem, i mentalitet braco, sistem i mentalitet.. zato je nemacka tako jaka, igraju jednako kvalitetno svaki mec, svaki trening, sve bukvalno. Zato se sa njima igra 100 minuta a ne 90.
S

Slaba odbrana

pre 12 dana

Miloschiiish-Video bi ja ti Nemačku kada bi za istu igrali čistokrvni nemci a ne mešavine i onda ljudi prodaju maglu o sistemu.Isto tako važi i za ostale reprezentacije pa lako je tako biti najbolji.Nema Kurasao nikakav sistem već su se plasirali zahvaljući proširenju takmičenja kao i mnoge selekcije.U Srbiji sistem savršeno radi,imamo predsednika države koji odlučuje gde će se utakmice igrati,imamo šampiona države koji za devet godina svoje dominacije nije stvorio niti jednog standardnog reprezentativca.
B

Bojan19919

pre 12 dana

Pa dobro sad nisu cistokrvni Nemci, ali eto npr. Aleksandar Pavlovic po poreklu je Srbin, ali se tamo rodio i odrastao u tom sistemu, njega je sistem stvorio uz rad, trud, disciplinu i naravno talenat, bez obzira na korene, odrastao je u Nemackom sistemu.Ako mislis da bi bio tu gde jeste da se rodio u Srbiji i kod nas stasao kao fudbaler grdno se varas...Tako da mislim da je covek u pravu, bez obzira sto nije Nemac vec Srbin on je tu gde jeste uz njihov razvojni sistem koji stvara svake godine vrhinske igrace da li oni bili cistokrvi Nemci poput Kimiha, Toni Krosa, Noera...ili bili "necistokrvi" poput Gorecke, Pavlovica, Sane-a...
M

Miloschiiish

pre 12 dana

Ok daj mi jednog naturalizovanog nemca iz ovog sastava? Svi su rodjeni u nemackoj i svi su prosli citav sistem. Nemoj mlatiti praznu slamu. Znam dosta ljudi u srbiji koji su dosli sa strane i imaju decu rodjenu kod nas, ta deca su srbi, francuskog porekla, nemackog, itslijanskog, nije ni bitno. Vole zemlju u kojoj su rodjeni isto kao i moje dete. Ja sebe ne smatram vecim srbinom od njih a ne bi trebao ni ti tako rangirati stvari. Aleksandar pavlovic je nemac, mislis da ga mrzi neko zato sto mu prezime nije miler? Ne, jednak je.
Z

Za Miloschiiish

pre 11 dana

A sta ce da budu ljudi koji se rode na Mesecu ili Marsu? Ako su Francuzi rođeni u Srbiji Srbi? Osecaj pripadnosti je jedno, drzavljanstvo je drugo, narodnost nesto treće, a nacionalnost cetvrto. Ljubi brat
S

Slaba odbrana

pre 11 dana

Miloschiiish-Ja mlatim praznu slamu zato što sam napisao istinu,uzmi papir i olovku i napiši imena i prezimena igrača Nemačke,garantujem životom da nikad ne bi napisao da je Aleksandar Pavlović Nemac,isto tako za mnoge igrače koji igraju za Nemačku.Aleksandar Pavlović nije čistokrvni Nemac već dolazi iz mešanog braka od oca Srbina i majke Nemice.Lepo sam napisao ko ume da čita,video bi tu Nemačku kad bi za istu igrali čistokrvni Nemci,dakle majka i otac iz Nemačke.Koliko je on jednak govori činjenica da ga je selektor pozvao zbog pritiska javnosti da ga Srbija ne preotme a ne zato što je video u njemu neki kvalitet a bio mu ispred očiju.Dakle dečko ima dvojno državljanstvo i mogao je da bira gde će da igra.Postoje fudbaleri koji su prošli sve mladje selekcije u jednoj reprezentaciji i onda odluče da igraju za drugu reprezentaciju tako da on ne bi bio ni prvi ni poslednji koji bi to učinio da je pristao da igra za Srbiju.Generalno ja njemu ništa ne zameram,za mene na primer Jamal nikad neće biti Španac iako je rodjen u Španiji.Dovoljno je da ga pogledaš,da vidiš kako priča,kako se ponaša,kako se oblači nikad ne bi rekao da je Španac.I nije on izabrao Španiju jer je voli ili što je rodjen tamo već zato što je Španija jaka i sa njom može da osvoji sve a sa Marokom bi malo teže to išlo.Od porekla ne možeš pobeći.

Valentina Kolar

pre 12 dana

E teško pobediti Kurasao
G

Gost1991

pre 12 dana

Nije tesko ni Cape Verde pa nas oducise od fudbala. Cuti bolje sine.
M

Minhen

pre 12 dana

7+ 5.50 200€ uplata. Nemački Panceri gaze sve pred sobom, hvala momci na lovi. Čuj Kurosao molim te, imaju manje stanovnika od stanara u ulici u Minhenu ili nekom većem evropskom gradu.
T

Tnt 1234

pre 12 dana

Mocni Kurasao je bolj i mocniji od mocne Srbije. Nemojte ga potcenjivati. Ipak je on na SP!
B

Brko iz Asvela

pre 12 dana

Ovo Svetsko prvenstvo je trenutno smešno.

Ivan L

pre 12 dana

Opet se postavlja logicno pitanje, kada ce FIFA uraditi nesto po sistemu takmicenja. Imamo slucaj da jedan Kurasao igra na SP, za koj niko nije cuo, a da jedna Italija, Srbija ili Madjarska ne igraju. Ne kazem da treba bilo kome pokloniti plasman, nego jednostavno mora vise reprezentacija iz evrope da ima mesta na SP, umesto ovih banana tropskih reprezentacija.
9

928282

pre 12 dana

Ne igra jedna Danska, kakva crna Srbija i madjarska
.

.....

pre 12 dana

Па Курасао и ових пар репрезентација мањих су покупили у задње време играче са њиховим пасошима из Европе, иначе би изгледали као екипа са термина, мислим свака част њима и занимљиво је слушати ове приче о аутсајдерима, још можда искочи неки занимљив играч из њихових репрезентација(Хаити има пар играча делују ми да имају потенцијал), али једноставно не може се дати приоритет овим земљама поред Италије, Србије, Грчке, Данске итд
P

Piksijev korner

pre 12 dana

Cuti prijatelju,ne prizivaj nas
B

Bas sjajan komentar

pre 12 dana

Evo ubiše ove evropske reprezentacije, plače svet od sreće dok gleda Tursku, Bosnu, Švicu, Češku.. svi razbiše prvo kolo
G

Gost1991

pre 12 dana

Ne znam samo odakle ubaci Srbiju pored Italije? I odakle ideja da smo nesto bolji od Kurasaa? Druze nas Cape Verde oducio od fudbala. Curasao bi nam dao 5 komada.
P

Pare pričaju

pre 12 dana

S obzirom kako su igrale pomenute reprezentacije,prošle bi slično kao i Kurasao.A jeste preglomazno prvenstvo i ima zalutalih reprezentacija.Najbitniji je broj gledalaca pred ekranima i da im se pred nos serviraju sponzori Fifa.
@

@

pre 11 dana

Ako nisi cuo za Kurasao pa to dovoljno govori o tebi zar ne? Nas su razbila Z.Ostrva 3:0 za koje verujem isto nisi cuo a opet bi ti bilo draze da mi igramo umesto njih iako su nas pregazili kao plitak potok.
K

KacaKM

pre 12 dana

Kurasao,Kurasao gde je drugi gol.
D

Djuro17

pre 12 dana

Nece ni drugi u grupi proci nista bolje 😀
E

E OVO

pre 12 dana

je rezultat nepotrebnog prosirenja takmicenja i ovo nikako nije merilo nemacke kao tima. O nemackoj ce moci da se sudi posle ekvadora i obale. To su dve jako kompetitivne ekipe za turnirski format trenutno i sve ce biti jasno nakon tih tekmi da li ova nemacka moze da napada zavrsnicu ili ne
A

Ahhahahahaa

pre 12 dana

Prošlo svjetsko španija dobili kosta riku 7-0 a bilo 32 ekipe, 2018, rusija 5-0 saudijsku arabiju a obije te ekipe učestvovale stalno u sistemo od 32, nije proširenje krivo nego jaz izmedju evropskih i svih ostalih reprezentacija, da prošire da idu afričke i evropljani više, bilo bi zanimljivo, ovako možda i nije, ali eto haiti juče solidno odigrao, katar izborio x, ove azijske se ojačale tako da ne bih rekao da je promašaj, jednostavno ovakvih mečeva je stalno bilo i biće, nezavisno je li 32, 48 ili 64
Vrhunska igra ,ozbiljni kandidati za finale
L

Lepi Kole

pre 12 dana

Jeste, svaka cast Kurasau, daleko ce dogurati na ovom turniru.
B

Bashahahah

pre 12 dana

Bitno je da leskovac i surdulica imaju dušu stadiona, e kolko lupanja, ne znam što očekujete…
D

DS1989

pre 12 dana

Nisu krivi samo Nemci nego Fifa koja forsira ovaj sistem gde realno smesne ekipe zavrse na mundijalu. Ne znam sta je sledece da San Marino dobije neku specijalnu pozivnicu pa da gledamo i taj cirkus...Napravili su sprdnju od takmicenja...
X

XD

pre 12 dana

Ne bi ni mi bolje prošli. Nomoj da gledaš.
.

....

pre 12 dana

djubrad, samo protiv njih treba

djole.

pre 12 dana

Brazilcima naviru sećanja,imace noćne more danas.
0

007bg

pre 12 dana

Nepotrebno izivljavanje...mada nemci su takvi..nema rucna kod njih...
N

Nanas

pre 12 dana

Uopste nije nepotrebno, treba svaku utakmicu igrati bez spustanja gasa,tako pokazujes i protivniku da ga postujes, i jedini Nemci igraju tako,svi drugi glume licemerstvo...svaka cast Nemcima,a ostali bi igrali u neku sirinu i neko sazaljenje glumili...

dejanera

pre 12 dana

Nije to izivljavanje. To je SP na koje su doveli sve i svakoga. A Nemci se nikada ne izivljavaju nad nekim. Ako mogu da daju 10 to ce i da urade i bice kritika sto nisu dali i 15 ako su samo malo popustili. Tako je bilo i kad su Brazilu dali 7 komada u sred Brazila, tako je bilo i kada je Bajern dao Dinamu 9 pre dve sezone u LS ili kad su nakantali Zvezdu na Marakani sa 6:0. Ali ni u jednoj od ovih situacija niko od igraca nije provocirao ni publiku ni protivnicke igrace. I tako i treba da bude!
i

ivann27

pre 12 dana

Proslo SP su ispali zato sto je Spanija pobedila Kostariku 7:0, gol razlika je jako bitna.