Povratnici u ligu, dobrodošli u Pazar: Karaklajić obradovao Aničića

Vreme čitanja: 3min | ned. 30.07.23. | 21:05

Plavi uverljivi protiv kragujevačkog Radničkog - 2:0

(Od dopsinika Mozzart Sporta iz Novog Pazara)

Vratio se Novi Pazar u ritam pobeda nad Radničkim 1923, prekinut neuspehom (0:1) u prolećnom plej-ofu na Džaizkoin areni. Na istom mestu Pazarci su slavili golovima u poslednjih 20 i kusur minuta - 2:0 (0:0).

Nije kraj Jošanice i Raške viđen fudbal poput onog u derbiju TSC-a i Partizana u Bačkoj Topoli (3:3), ali se igračima i jednog i drugog sastava ne može zameriti na borbenosti.

Na kraju su se radovali Pazarci, istina bez pomoći da tribina, i to na krilima povratnika u Mozzart Bet Superligu - trenera Dragana Aničića i ofanzivnog veziste Nikole Karaklajića. Prvi je osetio trenutak kada da pruži šansu nekadašnjem đaku Crvene zvezde, koji mu je vratio golom i asistencijom.

Otvorio je Pazar rezultatski mnogo bolje ligaško takmičenje nego prošle sezone, što je sjajan vetar u leđa pred dolazak novog kapitena, Sejdube Sume.

Možda je najinteresantnije u prvom poluvremenu bilo u rasponu između osmog i desetog minuta. Najpre je dve šanse imao Radnički 1923 preko Milana Vidakova. Pojačanje Kragujevčana iz Vojvodine umalo da kazni kiks Ensara Brunčevića, ali se isprečio kapiten domaćina na golu Nikola Mirković. Vidakov se odmah potom propisno obrukao jer je prebacio prečku sa svega dva i po metra, nakon centaršuta Miloša Vidovića.

Na suprotnom delu terena razgoropadio se Adetunđi Rasak Adešina. Uposlio je Mitra Ergelaša, ali stigao je blok Aleksandra Popovića, da bi samo nekoliko desetina sekundi kasnije Nigerijac rođen 2004. godine sa više od 20 metara pogodio stativu.

Do odmora fin napad Plavih preko Dragana Bojata, ali samo u začetku, mali klinč pomešan sa obostranim osmesima Ergelaša i Vidakova bez velike nužde i pretnje Emira Azemovića iz vazduha tokom dva boravka u kaznenom prostoru Radničkog 1923. Sve to nije doprinelo promeni početnog rezultata.

Manje uzbuđenja u nastavku, ali viđena su dva gola. Dobra akcija kreatora Mitra Ergelaša i pokušaj Marka Obradovića u 49. minutu, zatim dugo trošenje vremena između dva šesnaesterca praćeno skoro desetominutnim jakim pljuskom, na granici regularnosti. Uroš Lazić je u 59. minutu precizno tukao da distance, nije se dao Stojan Leković. Gol za vođstvo biđen je u 68. minutu, kada je slobodnjak sa desne strane proizveo ogromnu gužvu u šesnaestercu iz koje je profitirao Karaklajić - 1:0.

Imao je Radnički sjajnu šansu za izjednačenje u 88. minutu. Stefan Čolović uposlio je Ljubišu Pecelja, čiji je šut sjajno zaustavio Mirković. Kazna je usledila na drugom delu terena. Asistirao je Karaklajić, a tačku stavio Obradović - 2:0.