(©FK Zrinjski)

Pred Zrinjskim nemoguća misija u borbi za evropsku jesen

Vreme čitanja: 3min | čet. 29.08.24. | 13:58

Mostarci će večeras (20.00) u revanšu plej-ofa kvalifikacija za grupnu fazu Lige konferencije pokušati da nadoknade minus od tri gola protiv Vitorije Gimaraeš

(Od dopisnika Mozzart sporta iz Bosne i Hercegovine)

Prošle sezone Zrinjski je napravio čudo i ispisao istoriju BiH fudbala plasmanom u grupnu fazu Konferencijske lige. Isti cilj Mostarci su imali i ove sezone, ali će, kako stvari stoje, poslednja prepreka biti nepremostiva.

Posle eliminacije slovenačkog Brava, te bugarskog Plovdiva, u plej ofu za Ligu Konferencija, žreb je bio nemilosrdan pa su Plemići za rivala dobili portugalsku Vitoriju. Ekipu koja je posle velike trojke Porta, Benfike i Sportinga u najboljoj formi prethodnih sezona. Bilo je to jasno odmah, a pogotovo nakon prvog meča u Lisabonu koji je domaćin rešio u svoju korist rezultatom (3:0). Večeras će Zrinjski u revanšu u Mostaru (20:00) pokušati anulirati taj zaostatak, ali sudeći po prvoj utakmici biće to nemoguća misija.

Iako je u prvom poluvremenu duela u Lisabonu delovalo da bi Zrinjski mogao proći neokrznut, jer se na odmor otišlo bez golova, domaćin je ipak u nastavku opravdao ulogu favorita i sa tri gola stekao prednost pred revanš. S obzirom na rasplet utakmice, u taboru Plemića mogu na koncu i biti zadovoljni rezultatom, jer je Vitorija imala nekoliko odličnih šansi koje nije iskoristila, pa je rezultat mogao biti i ubedljiviji.

Znao je Zrinjski i prošle sezone da napravi neke čudesne rezultate, poput epskog preokreta nad Alkmarom, te remija sa Aston Vilom, pa se sličnom scenariju u Mostaru nadaju i večeras, te veruju da mogu prirediti novo sportsko čudo.

"Verujemo. Takvo je raspoloženje u ekipi da probamo na sve moguće načine da dođemo do što boljeg rezultata, do prolaza. Momci su svesni šta znači ova utakmica. Najgluplje je kada neko kaže da smo odradili posao u Evropi, ovo je kao neki šlag na tortu. Mi nismo tako ni na prvu utakmicu gledali, desilo se što se desilo. Znamo šta nam donosi ova utakmica, možda najveći uspeh i najteži put kojeg smo prošli u Evropi. Probaćemo od prve minute da nametnemo svoj ritam, nadam se da ćemo biti na svom nivou, u Portugalu definitivno nismo bili. Moramo biti bolji, sa više energije, više želje, odmorili smo se, spremni smo. Na kraju krajeva, vežbali smo i penale. Spremni smo na sve. Jeste teško, ali verujemo", rekao je Mario Ivanković, trener Zrinjskog te dodao: "Svi smo zdravi, spremni. Imamo manjih problema, Posavec je van stroja, od udarca, verovatno je doživeo neki potres mozga. Ćorluka je van stroja, prekjuče nam se Ivančić povredio na treningu, nadam se da će moći. Ostali su zdravi, trenirali su super, sa velikom verom idemo na utakmicu. Zašto ne verovati, zašto ne probati, kroz sve ove godine i kroz prvenstvo i kroz Evropu bilo je čudesnih rezultata, pa možda i sada bude taj dan. Nemamo šta izgubiti, svi vide da smo već ispali. Mi idemo igrati, idemo da pobedimo, ako se otvori, ako bude naš dan, verujemo da je sve moguće. Pa šta bude."