""
""

Prgavi, namazani i prejaki: Arena se oprostila od čudesnog Rikardinja, dalje ide Crvena furija!

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.02.16. | 22:32

Španija se sigurnom igrom stigla do polufinala (6:2) gde će igrati sa boljim iz meča Italija – Kazahstan

Rikardinjo je još jednom u Beogradskoj areni držao predstavu efektnih poteza, ali to prosto nije bilo dovoljno da bi se u četvrtfinalu eliminisala prejaka Španija. Crvena furija je na prilično lagan način, prepoznatljivom timskom igrom, nalik onom iz velikog fudbala, očitala lekciju nemoćnim Portugalcima i jasno im pokazala da im je za uspeh na ovom turniru bilo neophodno još nekoliko raspoloženih igrača, a ne samo jedan koji jednostavno nije mogao sam – 6:2 (3:0).

Očas posla su Španci stigli do značajne prednosti u ovom meču. Migelin je u 13. minutu pogodio sa bele tačke, a kada je Riviljos dva minuta kasnije duplirao predsnost svoje selekcije bilo je jasno da su Portugalci predaleko od polufinala. To im je do znanja stavio i Aleks, nakon čijeg je gola u 18. minutu na semaforu stajalo ogromnih 3:0.

S obzirom da je učinak ostalih saigrača praktično bio mizaran, Rikardinjo je rešio sve da preuzme u svoje ruke. U trećem minutu nastavka smanjio je rezultat Španaca, ali je Furija odgovorila praktično već u narednom napadu i preko Raula Kamposa ponovo otišla na ogromnih tri gola prednosti.

Rikardinjo je potom ušao u klinč sa Špancima, primio, ali i zadao neko neoliko snažnih udaraca, a onda iz onako iz besa ponovo napravio malo čudo i digao Arenu na noge.

Beogradska publika je tada iz sve snage navijala za Portugalce, pa se sa tribinama u nekoliko navrata orilo: „Portugal, Portugal“.

Selekcija Žorža Braza je u poslednjih šest minuta zaigrala sa „letećim golmanom“ za kratko vreme napravila nekoliko dobrih prilika, ali je usledio opasan kontranapad Španije i gol Aleksa, posle kojeg je sve bilo rešeno.

Španci će u polufinalu igrati protiv boljeg iz utakmice Italija – Kazahstan, koja je na programu sutra od 21 čas.

(FOTO: Star Sport)