Mark Guju (©Reuters)

Promašaj Marka Gujua zasenio pobedu Čelsija (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 22.08.24. | 23:08

Plavci rutinski odradili posao protiv Serveta, ali blamaža mladog Španca je ono o čemu će se narednih dana pričati u Londonu

Tek mu je 18 godina i lepa budućnost predviđa se Marku Gujuu, koji je letos za 6.000.000 evra prešao iz Barselone u Čelsi, ali nakon večerašnjeg promašaja mladi napadač nekoliko dana biće meta podsmeha u Londonu, pa i šire. Neverovatno je šta je uspeo da promaši u 51. minutu utakmice sa Servetom u plej-ofu kvalifikacija za Ligu konferencije. Srećom po njega, Čelsi je rutinski odradio posao i sa 2:0 čeka revanš narednog četvrtka u Švajcarskoj.

Moraće Guju da odvede Kristofera Enkunkua i Nonija Maduekea na piće, pošto su Plavci njihovim golovima upisali očekivanu pobedu. Prvi je pogodio iz penala u 50. minutu, a drugi nakon fantastičnog dodavanja Enca Fernandeza u 76. U međuvremenu se mladi Španac obrukao. Iako je sezona tek počela, sigurno je da će se njegov potez naći u konkurenciji za najsmešniji kada se budu pravile kompilancije u maju naredne godine.

Potpuno sam bio je Guju pred nebranjenim golom, ali je veoma lopše zahvatio loptu i omogućio golmanu Serveta da odbrani. Teško da je Žerom Frik i sam verovao da će uspeti u tome.

Ubrzo nakon promašaja Enco Mareska je izveo novajliju, a ubacio Maduekea, Fernandeza i Palmera, što je donelo Plavcima drugi gol. Izabrao je Italijan da odmori neke od standardnih prvotimaca nakon uvodnog poraza u Premijer ligi od Mančester Sitija (0:2), a pred gostovanje kod Vulverhemptona. Ispostavilo se to kao dobar potez pošto je ekipa golovima u drugom poluvremenu uspela da stekne lepu prednost za miran put u Švajcarsku.

PLEJ-OF ZA LIGA KONFERENCIJE (PRVI MEČEVI)