PSŽ ugrozio prolaz u nokaut fazu! I PSV ume da kažnjava greške (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 22.10.24. | 23:15

Filipsovci odneli bod sa Parka Prinčeva (1:1), Sveci imaju samo četiri boda, a slede mečevi sa Atletikom, Bajernom i Mančester Sitijem

Nakon tri odigrana kola u Ligi šampiona, Pari Sen Žermen je osvojio samo četiri boda, što samo po sebi ne bi bilo toliko strašno da ekipu Luisa Enerikea do kraja ligaškog dela takmičenja ne očekuju pakleno teški protivnici. Stoga bi večerašnjih 1:1 protiv PSV Ajndhovena mogli skupo da koštaju šampiona Francuske, kojeg do kraja takmičenja očekuju obračuni sa Atletiko Madridom, Bajernom i Mančester Sitijem.

Sa druge strane, sastav Pitera Boša je pokazao da nije zalutao u ovo takmičenje. Nakon remija sa Sportingom na svom terenu, osvojio je bod i na jednom od najtežih gostovanja na Starom kontinentu. Gosti su se tokom najvećeg toka utakmice žestoko branili, ali su kod postignutog gola pokazali koliko mogu da budu neugodni iz kontranapada. Filipsovci su u 34. minutu došli do prednosti na način na koji to rade ozbiljni evropski timovi. Skupo su kaznili nonšalatnost domaćih igrača. Žoao Neves je pokušao da uposli Dembelea, koji je u mestu čekao loptu, što je iskoristio lukavi Olivije Boskalji, a onda se dogodio mat u tri poteza i odlična završnica Noe Langa.

Sastav Pitera Boša je pokazao i drugu veoma važnu odliku, a to je snažan karakter. Nisu se Filipsovci raspali, iako su prilično naivno primili gol u 55. minutu. Bio je to udarac Ašrafa Hakimija sa ivice kaznenog prostora, koji je mogao da brani Valter Benitez, ali mu se lopta nekako provukla ispod nogu.

Enrikeov tim je imao dovoljno prostora da dođe do sva tri boda, opasno je pretio, imao nekoliko odličnih šansi, ali je Benitez uspeo da se iskupi za slabu intervenciju. Posebno u šestom minutu nadoknade, kada je na sjajan način zaustavio udarac Markinjosa glavom, posle kornera Alonsa. Enrike je u poslednjih pola sata osvežio vezni red i napad, uabacio Vitinju, Asensija, Muanija, Duea i Majulu, ali ni to nije uspelo da slomi dobro organizovanu odbranu PSV-a.

Bilo je dosta burno i u nadoknadi utakmice, tražili su domaći jedanaesterac nakon starta Boskaljija nad Asensijom. Šveđanin Glen Niberg je išao i da gleda tu situaciju na ekran, ali je doneo pravu odluku - jedanaesterac nije postojao.

PSŽ je u stiaciji da sada mora da potvrdi kvalitet. Dobra stvar za Svece je to što će protiv Atletika i Mančester Sitija igrati kod kuće, mada to sa druge strane može da stvori dodatno opterećenje na ovu mladu ekipu i veže joj ruke pred odlučujuće bitike za prolaz u nokaut fazu takmičenja.