(Star sport)

Rade Krunić: Ušli smo kilavo...

Vreme čitanja: 1min | čet. 19.09.24. | 21:08

„Dogovorili smo se da izađemo hrabrije“, kaže Zvezdin novajlija

Kad se pogleda rezultat deluje da je bilo tesno (1:2), a što se igre tiče pitanje je da li je Crvena zvezda bila konkurentna Benfiki.

Portugalci su u ranoj fazi meča stekli prednost i to najviše boli navijače, ali i igrače.

Ušli smo kilavo u utakmcu, previše respektovali protivnika, nije tako trebalo. Dogovarali smo se da  izađemo hrabrije. Na kraju nas je to koštalo. Uticala je i povreda Mimovića, nismo na nju bili sprmeni, jer su neki igrači bili van svoje pozicije“, objasnio je Rade Krunić.

Upravo je novajlija iz Fenerbahčea bio jedan od odgovornih za prvi primljeni gol, ali se tek kasnije, poput cele ekipe i sam digao. No, bilo je kasno.

Dogovorili smo se nešto posle prvog poluvremena, izašli smo u nastavku spremni za njihovu igru i pokazali šta može Zvezda na ovom stadionu. Euforično sam ušao u meč, ali ne mogu da budem srećan zbog rezultata. Nadam se da ćemo se popraviti na narednim mečevima“.

Kao model bi crveno-beli mogli da koriste igru iz drugog poluvremena susreta sa velikanom iz Lisabona. Možda već protiv Partizana u ponedeljak, u večitom derbiju.

Nije lako vratiti se posle ovakve utakmice, istrošeni smo psihički i fizički, moramo da se oporavimo i spremimo što bolje, jer znamo šta derbi znači nama i navijačima“, rekao je Rade Krunić.