(@Reuters)

Rezervni golman ušao da igra štopera, pa dao gol sa 30 metara (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.12.23. | 19:12

Iako je 2023. na izmaku dobili smo jedan od najluđih golova godine

Sjajna priča stiže nam iz Škotske na ispraćaju ove 2023. godine. Drugoligaš Arbrot bori se da sačuva mesto u Čempionšipu, a pored toga na današnjem gostovanju kod Reit Roversa zadesili su ga i kadrovski problemi. Gosti su stigli sa samo četvoricom rezervnih igrača, od kojih je jedan bio golman Alasder Adams.

Već u devetom minutu trener Arbrota morao je da napravi izmenu zbog povrede štopera, a na početku drugog poluvremena uveo je još dvojicu igrača sa klupe verujući da će to pomoći da se nadoknadi gol zaostatka. Kao rezerva ostao je samo pomenuti Adams, koji je silom prilika u 58. minutu morao da zameni drugog startnog štopera i zaigra u polju. Nakon što su domaćini samo tri minuta kasnije poveli 2:0, delovalo je da će bodovi biti upisani vodećem Reit Roversu. Ipak, umesto tri, morali su da se zadovolje jednim.

U 76. minutu dobili smo jedan od najluđih golova godine pošto ga je postigao upravo Alasder Adams. I to na spektakularan način, iz okreta sa nekih 30 metara! Bio je to signal gostima da bi mogli i treći put zaredom da ostanu neporaženi, nakon što su pre toga imali seriju od osam izgubljenih utakmica. Tako je i bilo. Za hrabar pristup i neodustajanje uprkos povredama nagrađeni su golom iz penala u 81. minutu za konačnih 2:2.