Rumuni mučili Nemce, ali ne i Gnabrija: Panceri na korak od Katara (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 08.10.21. | 22:50

Nemačka pobedom posle preokreta stigla do šestog trijumfa u sedam kola kvalifikacija (2:1)

Izabranici Hansija Flika stigli su do nova tri boda i to nakon preokreta u susretu sa Rumunijom (2:1). Iako je rano primila gol i tako se vrlo brzo našla u situaciji da juri rezultat, reprezentacija Nemačke se preko Serža Gnabrija vratila u igru, a potom zahvaljujući Tomasu Mileru i približila Svetskom prvenstvu u Kataru.

Rumuni su do vođstva stigli već u 9. minutu kada je Janis Hadži posle impresivnog solo prodora kontru gostiju pretočo u pogodak. Mladi vezni fudbaler hladnokrvnom egzekucijom stigao je do drugog pogotka u reprezentativnom dresu (posle gola koji je postigao protiv Makedonije) istovremeno režiravši idealan početak utakmice.

Gol zaostatka posebno je inspirisao Serža Gnabrija koji je do odlaska na odmor čak tri puta bio u fenomenalnoj prilici da izjednači rezultat, ali je bio neprecizan. Ono što ofanzivcu Bajerna nije pošlo od ruke do odlaska na odmor jeste već u prvoj prilici u nastavku te je u 52. minutu na asistenciju Marka Rojsa izjednačio rezultat. Sjajni ofanzivac koji je u prvom duelu večerašnjih rivala postigao pobedonosni gol, ispostavio se kao noćna mora za Rumune, a izjednačenje je režirao neodbbranjivim udarcem sa ivice šesnaesterca, nakon što mu je igrač Dortmunda nesebično odložio povratnu loptu.

Potpuni preokret režirao je Tomas Miler u 81. minutu, 40. golom u reprezentativnom dresu. Ofanzivac Pancera spretno je reagovao na drugoj stativi i posle kornera, loptu koju je do njega glavom prosledio Leon Gorecka pretočio u pobedonosni pogodak. Borbeni gosti nuisu se mirili sa porazom do poslednjeg sudijskog zvižduka, a najbolje prilike da ipak pomrse planove Nemcima nisu iskoristili Puškaš i Kirikeš.

Šestom pobedom u sedam duela Nemačka je tri kola pre kraja kvalifikacija stigla na samo korak od Svetskog prvenstva zakazanog za narednu godinu, a vizu za Katar mogla bi da overi već u ponedeljak kada gostuje Makedoniji koja je večeras ubedljivo savladala Lihtenštajn (4:0) i održala korak za liderom koji im beži šest bodova. Isti bodovni saldo kao i Makedonija ima i Jermenija koja je večeras odigrala nerešeno (1:1) sa Islandom i tako ostavila Rumuniji, narednom rivalu, realne izglede u borbi za baraž.