©AFP
©AFP

Sa Vinisijusom ih možda i pobede: Mitar spasio, Sergej lansirao Hilal u finale (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 13.08.24. | 20:45

Najboji strelac u istoriji reprezentacije Srbije dao gol u 90. minutu za penal-seriju, Milinković Savić pogodio poslednji šut

Možda nisu oduševili Sergej Milinković Savić i Aleksandar Mitrović partijama na Evropskom prvenstvu, ali su se sada vratili na Bliski istok, u neki vid sigurne luke, i čini se da im to prija. Srpski dvojac je u okviru polufinala Superkupa Saudijske Arabije odigrao svoju prvu takmičarsku utakmicu po okončanju neslavnog učešća u Nemačkoj, a ako se po jutru dan poznaje - ponovo će po uzoru na prošlu sezonu harati terenima širom Azije.

Al Ahli iz Džede je do 90. minuta vodio protiv Al Hilala golom Roberta Firmina, ali je onda na scenu stupio srpski centarfor, dao gol glavom i pokazao rivalu iz Džede zašto će morati da dovede Vinisijusa Žuniora, kako bi možda nekad negde uspeo da trijumfuje protiv Al Hilala. Plavi talasi od 2020. nisu izgubili od večerašnjeg protivnika. Bili su i Mitar i Sergej precizni sa bele tačke u penal-seriji, a upravo je Milinković Savić realizovao poslednji i lansirao Hilal u finale Superkupa, gde će se sastati protiv pobednika sutrašnjeg duela Al Nasr - Al Tavon.

Bio je Al Hilal dominantan na domaćim frontovima prošle sezone, ali je onaj najvredniji (Azijska Liga šampiona) izmakao. Jurišaće ponovo Žorža Žezusa na sve pehare u Saudijskoj Arabiji, ali će sada pokušati da ugrabi i taj koji mu nedostaje. Večeras je malo falilo da u startu ostane bez šanse da se bori za prvi u sezoni, ali se Mitrović odlično odrazio posle centaršuta Salema Al Dosarija, savladao Eduara Mendija i izjednačio na 1:1.

Sva četiri izvođača penala bila su precizna za Al Hilal (Ruben Neveš, Al Dosari, Mitrović i Milinković Savić), a razliku su napravili promašaji Gabrija Veige i Brazica Ibanjeza na drugoj strani.