Reprezentacija Južne Koreje u Omanu (©Reuters)

Seolov prekršaj pomogao Omanu da izjednači, Son sprečio novu bruku Južne Koreje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 10.09.24. | 18:39

Prvotimac Crvene zvezde ponovo bio starter u svojoj reprezentaciji i time potvrdio da nije povređen

Zabrinuli su se u Crvenoj zvezdi nakon remija Južne Koreje i Palestine pre pet dana (0:0), kada je Seol Jong Vu napustio teren držeći se za koleno, ali uoči puta u Oman stigla je dobra vest - desni bek je bio među reprezentativcima svoje zemlje koji su otišli na meč drugog kola azijskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Potvrda da nema problema stigla je danas kada se Seolovo ime pojavilo među starterima Južne Koreje za utakmicu u kojoj su umalo ponovo razočarali svoje navijače. Ipak, pogodak kapitena Sona u 82. minutu raspršio je neizvesnost i povukao ekipu ka pobedi - 3:1 (1:1).

Delovalo je da su se nakon iznenađujućeg remija na startu kvalifikacija južnokorejski fudbaleri trgli, pošto su već u 10. minutu poveli pogotkom Hvanga He Čana udarcem sa distance, ali ih je presekao gol u nadoknadi prvog dela utakmice. Iz prekida dosuđenog na faul Seola domaćini su stigli do 1:1 i to autogolom Sin Hjen Čona.

Odličan meč igrao je In Bom Hvan, doskorašnji igrač Crvene zvezde, a od nedavno Fajenorda dubinskim loptama nekoliko puta je uspeo da stvori šansu svojim saigračima, ali ulogu junaka poneo je kapiten Son. Inicijativu koju su konstantno imali gosti su uspeli da krunišu u 82. minutu. Sjajno se napadač Totenhema zagradio na dvadesetak metara od gola, namestio na šut i poslao neodbranjiv projektil za 2:1 i nagoveštaj tri boda na kontu Južne Koreje. Da tako i bude pobrinuo se 34-godišnji veteran Jo Min Hju pogotkom u 11. od čak 16 minuta nadoknade. Na drugu asistenciju Sona večeras.

Južna Koreja će u narednom reprezentativnom terminu, sredinom oktobra, igrati derbi svoje kvalifikacione grupe sa Jordanom u gostima, dok će biti domaćin Iraku, koji bi u slučaju večerašnje pobede nad Kuvajtom mogao da se domogne prvog mesta. Ono što je za navijače Crvene zvezde mnogo bitnije, jeste da se Seol u dobrom raspoloženju vraća u Beograd - posle pobede i sa 70 minuta na terenu.