Slavlje fudbalera Sitija (©Reuters)

Siti za 15 minuta preorao Stamford Bridž i razbio Čelsi, Lampard može da pakuje kofere (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 03.01.21. | 19:28

Treća ligaška pobeda zaredom za Građane, koji su sada na istom broju bodova kao Totenhem i Everton uz utakmicu manje - 3:1

Mančester Siti je uhvatio ritam, Mančester Siti je ponovo u trci za šampionsku krunu! Jesu gradski rival Junajted i Liverpul na četiri, odnosno Lester na tri boda prednosti, te Everton Totenhem u istoj ravni, ali ekipa Pepa Gvardiole od svih nabrojanih takmaca ima po utakmicu manje. Od Lestera čak i dve.

Siti je naučio kako da živi bez učinka klupske legende Serhija Aguera, koji i ove sezone kuburi sa povredama i igra sve ređe, što se odmah pozitivno odrazilo ne samo na izgled celog tima, već i na rezultate. Ako se uzme da je Aguero poslednji ligaški gol postigao pre bezmalo godinu dana (?!), kompletna ekipa morala je da uloži ogroman napor da se stvari preokrenu i da Siti ponovo zaigra sigurno, ubedljivo i raznovrsno.

Kao od šale je Siti preskočio na papiru teško gostovanje Čelsiju. Sve je bilo gotovo bukvalno za 15 minuta, koliko je Građanima bilo potrebno da preoru Stamford Bridž zahvaljujući Ilkaju Gundoganu, Filu Fodenu i Kevinu de Brujneu i stignu do treće vezane ligaške pobede u nizu, četvrte u svim takmičenjima – 3:1 (3:0). A, ne treba da podsetimo da je Siti uoči susreta dobio rezultate kovid testiranja sa čak pet pozitivnih slučajeva.

Posle nove blamaže Čelsija pozicija Frenka Lamparda na klupi više nije tako sigurna! Sladili su se navijači Plavaca onim ubedljivim igrama i pobedama nad Barnlijem, Šefildom, Njukaslom i Lidsom u Premijer ligi, odnosno Krasnodarom, Renom i Seviljom u grupnoj fazi Lige šampina i može slobodno da se kaže da su kraj oktobra i gotovo ceo oktobar bili savršeni za Lampardov tim, ali nikada se titula nije napadala, niti osvajala u ovom periodu sezone, pa tako neće ni sada.

Čelsi je posle onog trijumfa nad Lidsom slavio samo jednom i to protiv Vest Hema na svom terenu kada je takođe bilo 3:0, a pobede su uzimali Everton, Vulverhempton, razbijeni Arsenal ubedljivo na Boksing Dej, pa Aston Vila jedan pre koji dan, da bi se Siti večeras bukvalno prošetao Zapadnim Londonom i pokazao koliko je ceo sistem Plavaca nepotpun i porozan.

Odbrana je ponovo debelo zakazala, vezni red je propuštao sve napade Sitija kao sito, dok je napadački triling Zijeh-Pulišić-Verner ostao gotovo bez konkretnog šuta u okvir gola rezervnog golmana Zakarija Stefena, koji je najveći deo susreta bio samo posmatrač iz prvog reda. Verner je kao je jedno od dva najveća pojačanja ovog leta ponovo ostao bez gola i sada je bez pogotka u metu 786 minuta, odnosno blizu devet sati aktivne igre! Mnogo je problema u Čelsijevoj igri, Kai Haverc nema ni poziciju, ni ulogu u timu iako je plaćen 80.000.000 evra, taktika je potpuno urušena, pa nije ni čudo što sve glasnije kruže priče o dolasku Tomasa Tuhela.

Pogodak Kaluma Hadson Odojija u nadoknadi ne može da posluži čak ni kao slaba uteha, jer je to bio praktično jedini ozbiljniji napad za 90 minuta igre. Čelsi je na svom terenu izgledao jako inferiorno, anemično i usporeno, iako Lampard raspolaže s ozbiljnim fudbalskim mačkama. To što je letos uložio preko 250.000.000 evra samo je pokvarilo utisak u odnosu na prošlu sezonu, kada je Čelsi igrao lepršavije i konkretnije. Sada se bodovi rasipaju na sve strane, dok Siti krupnim koracima juri konkurenciju i ozbiljno preti da napadne vrh tabele.