Miletić (©Starsport)

Sivić odneo i cveće i bodove: Pazar u Pančevu našao lek za šokove

Vreme čitanja: 3min | sub. 26.10.24. | 20:06

Posle dva poraza u 90. minutima, Plavi pobedili Železničar – 1:0

Kao da je u vojevanjima Pančevaca i Pazaraca presudan položaj na klupi Tomislava Sivića. Iskusni stručnjak je u minulom plej-ofu sa "Dizelkom" u Pančevu dobio Plave i najavio opstanak tadašnjeg mu kluba u eliti (3:1), a večeras je na istoj lokaciji poneo sva tri boda prema dolini Jošanice i Raške. U 13. kolu Mozzart Bet Superlige: Železničar - Novi Pazar 0:1 (0:1).

Dobio je Sivić cveće od domaćina za minuli rad, ali im nije uzvratio istom merom. Štaviše, vrednim trijumfom zalečio je bolne rane pazarske zarađene u porazima iza 90. minuta od Napretka u Kruševcu (1:2) i Partizana na Gradskom stadionu (3:4).

Presudio je Nemanja Miletić još u 16. minutu. Momak koji retko postiže golove, upisao je prvenac u dresu Pazaraca i poterao ih ka plej-of zoni.

Krenuo je Savić s modernim sistemom 3-2-4-1 kroz posed, najbolje izreklamiranim od Pepa Gvardiole prošle sezone u Mančester sitiju. Na ovom prostorima retko viđamo šemu tog tipa u ofanzivi, koja momcima u belim dresovima nije donela bog zna kakav profit u prvom poluvremenu.

Štaviše, zahvaljujući nešto sporijoj transformaciji Pančevaca u defanzivni gard sa četvoricom pozadi, dosta prostora za šut sa distance dobio je Adem Ljajić u 16. minutu, a posle odbijene lopte Zorana Popovića na deset metara se iskosa levo namestio Nemanja Miletić i pocepao malu mrežu na suprotnoj strani - 0:1.

Gosti su do obaveznog odmora ozbiljnije zapretili samo još u 43. minutu zahvaljujući kooperaciji Rodnija Antvija i Adema Ljajića. Holanđanin je oduzeo loptu Nikoli Đuričiću i centrirao prema Ljajiću, čiji je više nego korektan pokušaj glavom ukrotio Popović.

Železničar je zabeležio hitac preko prečke sa potpisom Marka Ćurića u 18. minutu, dok je Ognjen Mršić u 29. minutu izblokirao Lazara Romanića. Nešto više na polovini rivala mogao je i Frensis Eze u 33. minutu.

Ulaskom Stefana Cvetkovića od početka drugog dela meča živnuli su Pančevci prema napred. Već u 49. minutu ciljao je 26-godišnji Savićev adut s klupe pored stative, što je ponovio Romanić na ubačaj Branislava Kneževića šest minuta kasnije.

Potom mnogo sreće za domaćina, pošto su zbog minimalnih ofsajda, nakon provera u VAR sobi, Urošu Đuranoviću poništena dva pogotka. Kod drugog je Crnogorac povredio desnu zadnju ložu, pa je morao da ustupi mesto Žulijusu Eđikeu Opari.

Nikola Jovanović je u 74. minutu prebacio gol, kao i Abdul Rahman Jusif u 79. Onda dva "slobodnjaka" Cvetkovića iskosa levo sa oko 20 metara - prečka u 82. minutu i kiks tri minuta docnije. I Dario Grgić je imao solidnu situaciju 89. minutu. Novi Pazar se do kraja branio i odbranio.

ŽELEZNIČAR - NOVI PAZAR 0:1 (0:1)