Skroman prvi čin borbe za titulu u Kostariki: Penal u završnici približio Eredijano peharu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 17.12.21. | 02:52

Revanš i promocija novog šampiona za tri dana

Malo pravih prilika, mnogo žutih kartona i gol u završnici susreta koji je Eredijanu dao prednost pred revanš u kojem će on biti domaćin - to su najupečatljiviji obrisi prvog čina kostarikanske borbe za titulu. Između Saprise i Eredijana, timova kojima je ovo bio jubilarni deseti međusobni okršaj ove godine nema nikakvih nepoznanica, te su rivali očigledno u prvih 90 minuta dvomča opredelili za odmereniji i oprezniji pristup. Samim tim ne čudi da su u San Hozeu mreže mirovale do završnih desetak minuta uključujući i nadoknadu. Mirisalo je na remi bez golova je domaćin poslao rivala na belu tačku i otežao sebi posao u revanšu - 0:1.

U prvom poluvremenu, po jedan udarac u okvir gola na obe strane i malo detalja koji bi s pravom mogli da se uvrste u kategoriju "istaknuto". Da ne beše jedanaesterca iz 86. minuta, sličan bi bio i opis drugog dela.

Upečatljiva je činjenica da je na utakmici bilo 16 prekršaja, a da je sudija Gomez podelio čak osam žutih kartona. Potvrda važnosti utakmice koja predstavlja pripremu terena za ono što sledi u ponoć 20. decembra. Tada ćemo dobiti odgovor na pitanje hoće li najtrofejniji klub Kostarike Saprisa do rekordne 37. titule, ili će se Eredijano osvojiti 29. šampionski naslov i prići Alahuelenseu na titulu zaostatka.

Eredijano je tituli približio Meksikanac Migel Basulto. Dao je golman Kruz sve od sebe da ga dekoncentriše, pročitao stranu, ali je iskusni štoper neodbranjivo poslao loptu u pravcu male mreže.

Od sredine drugog poluvremena na terenu se obreo i nekadašnji ofanzivac Crvene zvezde Džon Ruiz, ali sudbina nije htela da on bude taj koji će bljesnuti u prvom podglavlju borbe za trofej. Teško da bi iko bljesnuo da nije bilo najstrože kazne.