Mladost GAT (©Starsport)

Slobodin spas u poslednji čas: Golman "ubio" Korejca i izbio GAT-u pobedu iz ruku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 13.05.24. | 21:01

Dva kola pre kraja niko još nije bezbedan

Biće drama do poslednjeg minuta u Mozzart Bet Prvoj ligi Srbije kada je borba za opstanak u pitanju.

Današnje 35. kolo ništa nije rešilo: nema još kluba koji se obezbedio, koji može mirno da spava pred finalnih 180 minuta sezone.

Tragičar današnjeg kola je golman Mladosti GAT Mladen Živković, koji je skrivio penal u 89. minutu meča sa Slobodom i svom timu izbio pobedu iz ruku – 1:1.

Na jednu dubinsku loptu ka Korejcu Mjungu istrčao je Živković sa zakašnjenjem i „ubio“ fudbalera Slobode. Pao je igrač iz Azije kao pokošen, jedva je ustao posle toga. Siguran izvođač sa bele tačke bio je Savo Rašković i doneo Užičanima bod, koji ih nije pomerio na tabeli, ostala je Mladost ispred njih, iznad crte.

Dala je Sloboda sve od sebe i nakon izjednačenja, išla je na sve ili ništa, četiri puta šutirala ka golu Gatovaca, međutim, nijedan nije išao u okvir. Čak je kapiten Slobode Cvetić imao u sudijskoj nadoknadi sjajnu reakciju jedan na jedan u šesnaestercu i zaustavio veliku priliku domaćih.

I na ostale dve utakmice u kojima su igrali klubovi koji se bore za opstanak nije bilo pobednika. Metalac i Kolubara su u Gornjem Milanovcu završili bez golova – 0:0. Taj bod više prija Lazarevčanima, koji su ostali iznad crte, dok je Metalac u teškoj situaciji i smeši mu se pad u Srpsku ligu.

Remizirali su i Dubočica i Vršac – 1:1. S tim da su oni na prva dva mesta plej-aut zone, na najmirnijim su pozicijama, mada matematika kaže da ni oni još nisu završili sav posao oko opstanka. Sve je rešeno još u uvodnom delu utakmice: Cvejić je u 2. minutu doveo OFK Vršac u vođstvo tako što je pobegao trojici defanzivaca domaćeg tima i realizacija mu je bila lakši deo posla.

Odgovor je stigao u 11. minutu, Tasić je uspeo da primi loptu na petercu i da je spakuje u mrežu.