""
""

Spektakl u Berlinu: Frankfurt fantastičnim golom u 92. minutu četvrti put postao prvak Evrope! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 14.05.15. | 20:36

Mandi Islaker fenomenalnim udarcem spoljnim delom kopačke digla publiku u Berlinu na noge i srušila snove Parižankama, koje su propustile priliku da se domognu prvog trofeja u svojoj istoriji - 2:1

Finale Lige šampiona u Berlinu pripalo je fudbalerkama Frankfurta, koje su na spektakularan način došle do pobede protiv igračica Pari Sen Žermena i četvrte titule prvaka Evrope u svojoj istoriji - 2:1 (1:1).

Trenutak odluke na Fridrih Ludvig Jan športparku dogio se u 92. minutu, kada je Mandi Islaker fenomenalnim udarcem spoljnim delom kopačke digla publiku u Berlinu na noge i srušila snove Parižankama, koje su propustile priliku da se domognu prvog trofeja u svojoj istoriji.

Frankfurt je došao do vođstva pogotkom Selije Šašić, koja je na prilično efektan način, preciznim udarcem glavom u 32. minutu dovela Nemice u vođstvo. Da ne bude zabune Selija Šašić Okojino da Mbabi udata je za hrvatskog fudbalera Marka Šašića. Inače je iz mešovitog braka, otac joj je Kamerunac, a majka iz Francuske, međutim, rođena je u Bonu.

Samo osam minuta nakon vodećeg gola Frankfurta, istom merom odgovorile su i Francuskinje, koje su osam minuta kasnije preko Marije Delije posle kratke akcije kod kornera, takođe udarcem glavom, došle do izjednačenja.

Veliki značaj utakmice u drugom poluvremenu kao da je pomalo vezao noge i jednom i drugom timu, pa se igralo daleko opreznije nego u prvih 45 minuta. Ipak, Nemice kao da su bile odlučnije u završnici što im se i isplatilo.

Mandi Islakerer je u 66. minutu zamenila Anu Mariju Crnogorčević, što se ispostavilo kao ključna odluka engleskog stratega Kolina Bela. Pojačanje iz Klopenburga postiglo je svoj peti pogodak u Ligi šampiona u ovoj sezoni, ali svakako najvažniji, verovatno i u celokupnoj dosadašnjoj karijeri.